78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 13. 1. 2010
Organisovane vcelarstvi v Cesku 1931

ZU Praha Medokomise za za vedeni jeste Kovare a Holecka. Revise :Cermak,Novotny Gotwald,Hess,zjistila prebytek 3000Kc a tato kontrola byla zamlcena. Od 1.1.1931 prevzal vedeni Cermak za asitence tajemnika Vylety. Nove vedeni misto toho oznamilo 8500 Kc ztraty a prestehovalo se se z veletrznich mistnosti na Zizkov k p.Smidlikove,kde za predani mistnosti a postoupeni zakazniku zaplaceno 18.000 Kc.

ZU Brno Valna hromada.Cena medu klesa konkurenci ze Slovenska a Podkarpatske Rusi.Nekolik clenu nezachovavajici zasady prodeje bylo ze spolku vylouceno.Spolkovy dum nema zaklady a nelze jej nadstavit o dalsi patro.Bylo schvaleno aby cukr po 3leta byl uctovan 4Kc a rozdil 40 hal.mezi cenami odveden do svazu a fondu ZU.Az fond dosahne nalezite vyse,bude vytezku pouzito k dotycnym ucelum: Nebude zadneho prispevku na pojisteni. Druzina plemenneho chovu navrhuje,aby clenstvi v druzine bylo povinne s prispevkem 10 Kc/na clena-schvaleno.Skvaril podal navrh na novou normu ulu.Zvolena komise:Skvaril,Adamec,Kucera.Dostal,Savvin.Vysoka skola zemedelska za propujceni mista na oplozovaci stanici v Kurim 5Kc/rocne-umistneno 40 vcelstev.

ZU Praha Valna hromada: Nebylo vyckano navrhu spolku a kandidatni listina rozdana.Provedeny volby:odevzdano 249 listku zastupujici 574 hlasu,zvoleni na 3roky. Starosta Vancura 573 hlasu,zastupce Jaks 516,jednatel Vyleta 471, pokladnik Kolar 416,redaktor Schonfeld 565,.Medokomisi povede predsednictvo za spravy Cermaka,kteremu se prideluje plna moc.Osveta a vyucovani je vyhradne v rukou statniho ustavu.

Svaz Valna hromada pritomno 26 clenu:Usneseno zakoupiti cenne papiry na 5.5% urok.Clensky prispevek zvysen na 50hal.Holecek se vzdava funkce tajemnika.Volby na navrh Ferdinanda provedeny aklamaci.Starostou Vancura ,zastupci: Kyselka-Gasperik.,tajemnik Vyleta,pokladnik Kolar,redaktor Schonfeld.Schvaleno nevydavati -Revui-ale vedecke knihy.Je povinnosti ZU a Svazu aby distribuci medu zarucil,a tem kteri maji malou sklizen-dostali cenu vetsi.naproti tem co maji sklizen velkou jim pomahali.Vyloucit vsechny cleny organisace z org.kteri by obchodovali z dovezenym medem.

Tajemnik Vyleta predlozil ucet -MEDOKOMISE-k 31.12.1931 zrata cini 85.489 Kc.Drive pripadala rezie na 1 kg 8 Kc,nyni 4 Kc.Pokladnik Kolar navrhuje aby se ztrata odepsala.
Zakouprno medu: ceskeho 72 q, slovenskeho 55 q,podkarpatskeho 22 q. Ceskym vcelarum vykupuje se za 13 Kc,.v Praze se prodava za 24 Kc.

Brnensky spolek ma v rukou kopii zpravy o revisi ZU Brno za r.1931 podepsane revisory Palcikem a Richtrem.Jsme presvedceni ze tentokrat redaktor (dr.Soudek ) v zajmu pravdy a dalsiho pokojneho vyvoje zverejneni neodmitne.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 39914


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu