78276

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Petr Miksovsky (77.104.235.34) --- 24. 3. 2009
VMS je temer prazklad pro vedeckou praci

Onen system VMS by mohl mit daleko vetsi dopad a vyznam nez si autori vubec pri vzniku mysleli. Na velkou cast objevu se prijde systematickym dlouhodobým pozorovanim. Cim vetsi mnozstvi a casovy usek tim samozrejme lepsi. Vsimnete si napriklad jak cenne udaje jsou o teplote a pocasi pred 100 a vice lety, popripade historicke zaznamy z lodnich deniku. (s ohledem na diskuzi o klimatu). Neznam obdobny rozsah mereni tykajici se jednoho hmyziho druhu a jednoho roztoce. Chce se mi rict skoda ze se toho projektu neujala a nevzala pod patronaci nejaka vysoka skola.

Jinak doporucuji precist tento clanek.

O jedno z největších překvapení v evoluční biologii 20. století se postarali paleontologové Stephen Jay Gould a Niels Eldredge, kteří v šedesátých letech publikovali teorii přerušovaných rovnováh (punktuační teorii evoluce). Podle ní se druhy nevyvíjejí tak, jak si představoval Darwin, tj. postupným rovnoměrným hromaděním drobných změn, gradualisticky, ale ve skocích časově......
http://www.vesmir.cz/clanek/ernst-mayr-a-teorie-prerusovanych-rovnovah

Petr

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 34861


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
KaJi (212.77.163.102) --- 24. 3. 2009
Re: VMS je temer prazklad pro vedeckou praci

Petr Miksovsky:
Onen system VMS by mohl mit daleko vetsi dopad a vyznam nez si autori vubec pri vzniku mysleli. Na velkou cast objevu se prijde systematickym dlouhodobým pozorovanim.
---
Autoři si byli vědomi od samého počátku /mohu dosvědčit :-) / ale v současné době jsou za Kašpary už jenom tím, že používají internet a věří že se dá v českém včelařství /tedy nějaké jeho části/ něco změnit. A navíc dobrovolnou prací včelařů.

Právě aby data z VMS měla větší vypovídací se připravuje lepší verze VMS09.

Možná právě proto, že si někteří uvědomují, že VMS spojí pozorné/aktivní/... včelaře a ti získají značné společně sdílené knoh how a data, má VMS takové problémy.

Když projekt přežil první rok (to je většinou problém), tak má šanci přežít příštích pět let.
A data co v něm v té době budou mít mimořádnou hodnotu.
A možná by mohly i pár včelařům v rozhodnutí, jak léčit a zachránit včely.

S VMS09 bude ale konec naivního altruismu a systém bude mít dvě úrovně - pro členy a pak pro ostatní co dostanou jen obecné informace.
A přechod mezi úrovněmi nebude pro novězaregistrované otázkou chvilky, takže pokud má někdo v ůymslu se přihlásit, ať se zaregistruje co nejdřív. Určitě může zadat zimní spad.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 34862


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu