78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- trestik (e-mailem) --- 8. 3. 2009
RE: Zebrování
Článek nazvaný "Nectar management" vyšel na pokračování v posledních třech číslech MV na 21 stranách A4. Na přání pana Pazderky, který si přál vědět o čem konkrétně se zde diskutuje, jsem jednou větou pouze vyjádřil podstatu zásahu, nazývaného "zebrování". Prosím nebazírujte proto na této větě, respektive na jejích částech. Všech 21 stran článku v MV je právě o odůvodnění zásahu a jeho načasování. Načasování zásahu je v článku vztahováno vzhledem k prvnímu výskytu panenského vosku, konkrétně 6 týdnů před jeho výskytem. V našich podmínkách je to zhruba období prvních jarních prohlídek. Nejzazší termín je právě období, kdy začíná nabídka nektaru. Každý včelař si musí ve své oblasti toto datum určit sám. Každopádně doporučuji si celý článek prostudovat, ať už s ním budete souhlasit, či nikoliv. J.T.
> Údaj "v období > raného rozvoje, kdy začíná v přírodě stálá nabídka nektaru" neříká nic, > protože nevíme spoustu věcí. ... > R. Polášek > > >> Velmi stručná charakteristika metody zebrování podle Walta Wrighta: >> V období ranného rozvoje, kdy v přírodě začíná stálá nabídka nektaru (v >> našich podmínkách cca v 1/2 března) se naředí zásoby nad plodovým hnízdem >> tak, že se střídavě (jako na šachovnici) proloží prázdnými soušemi a nad >> takto naředěné zásoby se umístí ještě jeden nástavek s prázdnými soušemi. >> J.T.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 34533
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu