78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


M. Václavek (85.132.159.239) --- 21. 2. 2009
Alternativní využití parního generátoru

Od loňska vlastním parní generátor spolu s bubnem na tavení plástů. Jde o velmi užitečné zařízení, co se šetření časových a materiálních nákladů spojených se zpracováním vosku týče.

Uvažuji o alternativním uplatnění této techniky. Napadlo mě využít toto zařízení při těžbě propolisu. V souvislosti s tím se chci zeptat, zda pára nepoškozuje polynet-síť ( http://www.vcelarenihrou.cz/17.005-polynet-sit-na-tezbu-propolisu-role-50-m-s-80-cm-cena-za-1-m ) a zda se vlivem vysokých teplot ( blízkých teplotě varu ) či odmáčení ve vodě nesnižuje kvalita ( biologická hodnota ) propolisu? Vydrolování propolisu ze sítí mě už přestává bavit!

Děkuji za odpověď.

S pozdravem M. Václavek

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 34328


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu