78214

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 26. 1. 2009
Organisovane vcelarstvi v Cesku 1908

Pribramska jednota valna hromada...zdrcujici vetsina clenu odsoudila po vrelych trcech p.Simbery p.Forsta. Pri opacnych slovech p.Bacika donutili vysoce zaslouzileho predsedu Vastu k resignaci.Duvera v nej byla odhlasovana a Vasta opet zvolen za predsedu zvolen.Bohuzel setrval na sve resignaci,a tak predsedou p.Forst.

ZU Brno schuze pro zmenu stanov,vysledkek hlasovani z 71 spolků:39 pro zmenu,,proti 8. Vyloucit prime cleny:18, zustat 21,
Valna hromada Volby provedeny aklamaci: zvoleni oposicni Eichler a Kucera zvoleni neprijali. predseda Slesingr, 1)Adamec,2)Simicek,vybor:Fiala,Konsel,Krestyn,Kyselka...,

ZU Praha Jelikoz dosavadni jednatel J.Egner veskere cinnosti ve spolku dobrovolne vzdal,zvolen za prozatimnio jednatele p.Smidlik,ucitel mestanske skoly v Zizkove a zridil u neho spolkovou kancelar se spolkovou urednici sl.Zd.Smidlikovou za rocni odmenu 560 K. Vzata na vedomi resignace mistopredsedy Velfika.Vaclav Smidlik uvoluje se najmouti pokoj vedle sveho bytu za spolkovou kancelar,citarnu, museum,za rocni uhradu 240 K.Jaks:ku zprave pokladni dodava,aby revisori revidovali take vsecky doklady-ne pouze hole cifry.Jednatel Smidlik toliko pripomina,ze ucty s byvalum tajemnikem nemohly byt uzavreny,jeliko neni znamo nynejsi jeho bydliste.

XXV. Sjezd Jubilejni v Praze-moravane,slezane,chorvate,slovinci,srbove. :Slovensky-Prakticky vcelar-po vydani 1a2 cisla zanikl.Ctenari byli vyzvani k hojnemu predplaceni,aby touto podporou umoznili jedineho vcelarskeho listu slovenskeho na cely rocnik.Nebude as nikdo se na slovaky hnevati.Nas muze aspon tesiti to blahe vedomi,ze nebyli jsme naplneni pouze planym soucitem,nybrz hledeli jsme pomoci,ac marne.

ZU Brno Slavnostni schuze na oslavu panovnickeho jubilea Franc,Josefa.Odpoledne v zahrade spolkoveho domu odhalen pomnik F.Zivanskeho.Pritomny bratr oslavencuv reditel Antonin Zivansky,dojat,dekoval za poctu bratru jemu prokazanou.Prihlasil se za clena spolku a byl prijat .

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 33720


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu