78139

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 12. 1. 2009
Organisovane vcelarstvi v Cesku 1907

ZU Praha Valna schuze,za cetneho ucastenstvi vita pritomne jednatel Egner a omlouva nepritomneho statostu a namestka.Na dotazy odpovida ze jiz drive oznamil ze jednatelstvi se vzdal,ale veledustojny predseda to nezverejnil a zadal by jeste setrval.Delegat Hajek ohrazuje se proti tomu,aby byli nazyvani nekteri vcelari skudci spolku.Mezi tim se dostavil starosta.Nasledujici volby: starosta Kebrle,1)Velfik,2)Hajek, jednatel Egner,...Nasledkem dlouhych debat cas znacne pokrocil,udelena predsedovi plna moc,aby zalezitosti vyridil sam jmenem vyboru.

Risske sdruzeni ZU v Rakousku jednani v Praze.
Zastoupeno 10 delegatu spolku.Cechy:za cesky Kebrle,nemecky Bassler.Morava:ces.Janousek.Slezsko:nem.Kantor,ces.Egner.

ZU Brno Valna hromada.Zprava vydana v-Moravsky kraj c.72-...vybor sestava ze starych neschopnych a necestnych lidi...Podezremi nicim nedokazane-neslusne,vyboru dana uplna satisfakce i jeho vedeni a odsouzeno jednohlasne tendencni a nekale jednani jistych znamych osob.Vzbuzuji opravnenou domnenku,ze velice radi,oteze spolkovych se zmocni a pole na tomto odvetvi opanuji.Litujeme toho tim vice,ze tim ohrozen nejen prospech spolku,ale i cest muzu,kteri od kolebky tohoto spolku jen obeti a prace prinaseli a nezistne o zdar peci meli.Z te priciny svola vybor v nejkratsi dobe anketu..k praci te jmenovani:Dolezal,Konsel,Zridkavesely, Janousek,Ryba.

Oposice schuzka v Prerove:Nepristoupili ZU Brno na zmenu stanov na zaklade rovnych prav,odlouci se oposice od ustredi a 1 lednem 1908 zapocne dle svych stanov cinnost.

Pohoran valna schuze pritomno 27clenu z 166
Ponevadz ZU ma prijem pouze ze clenu primych nemuze je zrusiti,leda by byl prispevek spolku zvysen a to by zajiste ztencilo pocet clenu.Oposici nezrizenym zpusobem je napaden i nas predseda Dolezal.Rozhodne odsuzujeme utoky na naseho predsedu,muze tak vzacne poctivosti a neumorne cinnosti,jez tolik zasluh o vcelarstvi moravske si ziskal a vyslovuje svemu nejuprimejsi uznani a uctu.Valna schuze je spokojena s dosavadni organisaci na Morave a trva na ni.

ZU pro markrabstvi moravske -Zprava o cinnosti 1907-
Stavba vzorneho vcelina stala 4502 K o 1839 K vice než byl rozpocet. Ackoliv s dikem konstatujeme,ze slavna zemedelska rada znacne subvence spolku prirkla,prece nemuzeme zamlceti, ze tak dulezite a ve stadiu horecneho vyvinu bychom potřebovali hojnejsi podpory.Druzstvo zuzitkovani medu pro nedostatek prihlasek nehohlo se ustanoviti a slozene podily byly vraceny.


Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 33367


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu