77425

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 9. 1. 2009
Prispevek J.T.Vcely mimo zasoby

29.12.08 Vcely mimo zasoby,vcelstvo slabsi,ul optimal,zimuji v 1 a 2 nastavku,kde velmi malo zasob.3nastavek je beze vcel,4ramky ce stredu jsou do pulky vybrany-zbytek je plny zasob.
R.Polasek: ..Tady asi malo kdo poradi,protoze to nikdo nedelal

Informace ze vcelstvo je slabsi je prilis povrchni a nevyjadruje plne skutecnost.Mohl byt uveden : pocet radku meli s podlozky podmetu,a delku dosud nezaznamene casti radku meli z ktere by se usoudilo jsouli nebo nejsou zasoby v 2nastavku.
V pripade ze vcely maji dojezeno,nebude problem v tom jestli budou schopny prelezt do 3nastavku,ale jestli si tam budou schopny vubec neco uzobnout.
Moje rada u tenkostenych ulu aby vcelstvo mohlo odebirat zasoby je: aby zadni stenu ulu prohrivalo slunce vice nez cesnovou stenu,a tim vnitrni proudeni vzduchu v miste odberu zasob melo vzestupnou tendenci.Provest polootoceni ulu.
(Jeli vcelstvo skutecne slabe,je jistejsi,i v dobe probihajicich mrazu premistnit cesno do nejhorejsiho ocka a zrusit vsechny spodni otvory.)
Z cela vazne franta

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 33331


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Gustimilián Pazderka (80.78.156.8) --- 9. 1. 2009
Re: Prispevek J.T.Vcely mimo zasoby

fskalsky:>Moje rada u tenkostenych ulu aby vcelstvo mohlo odebirat zasoby je: aby zadni stenu ulu prohrivalo slunce vice nez cesnovou stenu,a tim vnitrni proudeni vzduchu v miste odberu zasob melo vzestupnou tendenci.Provest polootoceni ulu.<
........
Je také pozdě teď(leden) něco pootáčet česny k severu, protože nechceme dojít o včelstvo, které potřebuje klid.

Pootočení úlu je dobré, ale jen u úlu s víky, kde je slabé nebo žádné zateplení.
Nízká tepelná propustnost víka totiž u stoupající teploty jedné stany tenkostěnného nástavku způsobí to, že se teplejší vzduch od stěny v úlu odrazí od víka a rozptýlí kolem chůmáče, který má potom snadnější pohyb. U silně zateplených úlů nebo u skleněných nebo dvoustěnných nebo jednostěnných je při stálých teplotách kolem -5 až -10 a níž, je vlastně nevýznamná stěna úlu v období leden - únor. Hlavní fyzikou pro včely jsou jarní měsíce, kdy stoupá strmě spotřeba zásob kvůli plodování, prolety atd....

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 33333


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu