78287

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Zdenek (79.127.160.5) --- 5. 7. 2008
Re: SOUSEDOVY VČELY

>Dříve za RU platila zásada,že včely mohly být umistňovány ve vzdálenosti 35 metrů od sousedova pozemku.To dnes neplatí,protože od té doby uplynulo přes 100 let a taky včela se značně změnila,je o mnoho mírnější.

To je zajimave, to mate odkud? 35 metru od hranice platilo za rakouska? To snad za rakouska mohl mit vcely jen velky sedlak s obrovskou zahradou? Ja myslim, ze to bylo jinak.
Kdo ze ma nebo tenkrat mel tak velkou vzdalenost od obou sousedu?

A pokud jde o mirnost ci bodavost to nevim vubec jak hodnotite. Nektera vcelstva jsou tak agresivni, ze na vcelare vyleti z ulu mracno utocicich vcel jen co otevre viko. Zvlaste pred bourkou. To se asi za sto let vubec nezmenilo.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 30328


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu