78125

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


G.Pazderka (80.78.146.248) --- 2. 6. 2008
Priznivci sekty Jiriho Adama

Víte asi toto téma přímo nesouvisí se včelařstvím, ale nedokážu se ubránit jednomu dojmu z článků a logických vyvození.

Ženské - dělnice dokázaly za pomoci jednoho pána utvořit společenství, kde vedle modlení a shromažďování prostředků pro stavbu je hlavní náplní i práce. Není to práce ledajaká, je to fyzická práce, která navíc vyžaduje dost odborné znalosti z oblasti stavebnictví. (podle fotek staveb ze zpráv, jde opravdu o docela rozměrné objekty)

http://www.novinky.cz/clanek/141458-sekta-jiriho-adama-odjela-z-mikulova-do-brna-chranit-modlitebnu.html

Nevím jestli toto mohu srovnávat i s brigádama akce "Z", brigády sokolů, rybářů myslivců, ... brigády farníků na střechách katolických kostelů a farností, kopání jám ke křtu pod oltáři Adventistů sedmého dne ... atp. Tdy jde o něco navíc, co má právě spojitost se včelou jako takovou.


Víte včelaři mě připadají velmi zhypnotizovaná sorta lidí obzvláště na schůzích ZO a třeba i sjezdu ČSV výstavách atp. Nevidí hlavně co jim včela celý jejich život ukazuje a když jim do v mysly dojde, raději to neřeší aby se neztrapnily a nebo nebyly na pranýři dějin.

Nejdůležitější není ani tak výsledek práce, ale práce každého jednotlivce takového společenství. A to do těch děl, ty ženy podle všeho vkládaly dobrovolně.

Víte připadá mi to jako, že bulvár odsuzuje už i práci jako takovou a hypnotizuje své čtenáře a posluchače nesmysly a výmysly o otroctví. Jakoby - nepracujte, nezaměstnávejte - nebo si Vás podáme před veřejností!!

Jasné je jedno. Mohu za svou rodinu říci, že kdo přestal manuálně unás pracovat, měl již před smrtí. Práce šlechtí ducha a jestli má někdo ve vysokém věku úbytek svalové tkáně (viz. výsledek otroctví podle podání bulváru) tak ať si počkají na vysoké stáří samy, ať to zjistí, jestli náhodou ta svalová tkáň buď jak Buď přirozeně neubývá. (tedy jestli se toho ti "soudcovšťí" dožijí)

Také mne napadají při pohledu na zájem o takový typ kauz, jiné společenské kratochvíle typu "zájmu lidí" např. o středověkou popravu, "davy lidí" kolem pálení čarodejnic, ... prostě shromažďování lidí za účelem společného soudu, které mi už i v posametových revolučních chvílích připadaly jako divný politický společenský akt.

Závěrem doufejme, že bezoblatlí - včely, čmeláci, budou stále považovány mimo působnost zákona o ochranu zvířat, protože by se mohli včelaři dočíst v budoucnu např, že se nesmyslně zaměstnávají těžkou prací a navíc trápí ty své svěřenkyně, které ještě umí přirozeně pracovat tak, jak to okoukaly od svých vrstevnic a do mají ve vínku ve své výbavě.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 29829


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Tichý (80.188.56.170) --- 3. 6. 2008
Re: Priznivci sekty Jiriho Adama

Pane Pazderko!
Ach ten pravopis!Nevím, proč pletete včelaření s nějakou sektou dohromady.Zhypnotyzovaní k nenávisti proti ČSV / ne že by se tam nedalo mnoho věcí zlepšit/ jsou především někteří ukřivdění lidé na které se možná nedostala určitá fubkce nebo jsou v rozporu v názorech s některým funkcionářem.Nevím, proč bychom my,obyčejní včelaři, něli být vystavováni na pranýři.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 29832


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu