78290

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


A.Turčáni (62.168.124.210) --- 9. 5. 2008
Re: kladení matky

To, že matka slabě klade, můžeš být způsobeno také malým počtem včel ve včelstvu.

Matka nekladie slabo, veď ak vznikne jedna larva, musí matka položiť 2 až 4 krát viac vajíčok. Skôr je chyba inde a to v mechanizme kontroly buniek matkou do ktorej chce položiť vajíčko. Matka jednoznačne robí kontrolu každej bunky vsunutím hlavy do bunky a prekotroluje jej obsah TYKADLAMI, ak je bunka bez obsahu, vykoná M rituál kladenia vajíčka.

Potom by kladenie vajíčok vo väčšom počte do jednej bunky mohlo byť zapríčinené poškodením jedného či obidvoch takadiel. Pre potvrdenie tohoto prepokladu prekontrolujte takadlá a napíšte či je to tak. Tu pomôže len výmena matky.

Včelstvíčko do znášky už nezosilnie, pomohlo by mu len pridanie oplodnenej matky aspoň s jedným plástom včiel a liahnúcim sa plodom na ňom. Po odobratí chybnej matky a jedného plástu oddeľte pôvodné plásty pri jeho vkladaní jedným kolmo vloženým listom novín a ten na niekoľkých miestach prepichnite klincom. včely a matka sa nedostanú hneď do kontaktu a spojenie prebehne pozvoľne, ale isto.
Ak nemáte matku v odloženci a tú nemáte, lepšie je včelstvu pridať oplodnenú matku, ktorú taktiež musíte vychovať, potom je jedno či tomuto včelstvu dáte 11-13 dňovú MB, včelstvo začne žiť len od doby kedy M položí prvé vajíčko. Anton

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 29388


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu