78214

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Petr (88.146.180.26) --- 29. 4. 2008
přesun včel

Nekočuji, ale jak to je s přesunem včel? Od loňska jsem přišel o dvoje včelstva, teď po prohlídce je další bez matky. Jenže je nejsilnější ze všech, navíc nosí jak o život. Chci ho zachránit, jenže jak zjišťuji, sehnat oddělek je téměř výhra v loterii. No, nakonec se mi to povedlo. Musím mít nějaké povolení od veteriny k převozu? Jak je to vlastně s posíláním matek z druhého konce republiky?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 29218


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Martin (89.103.58.195) --- 29. 4. 2008
Re: přesun včel

Dle § 6 veterinárního zákona platí, že přesun včelstev mimo kraj je podmíněn vydáním veterinárního osvědčení od Státní veterinární správy ČR. Nově je však nutné toto osvědčení mít i k přesunům v rámci kraje. Toto neplatí, jedná-li se o přesun v rámci stanovišť jednocho chovatele. To samé platí i pro přesun matek z druhé části republiky.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 29220


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
J.Šefčík (90.176.2.8) --- 30. 4. 2008
Re: přesun včel

Na každý přesun včel musí být veterinární povolení. To vydává Veterinární správa /ne soukromý veterinární lékař/. Ten kdo včely prodává, případně je přesuvá musí mít vyšetření na původce moru včelího plodu. Vyšetření běžně provádí Výzkumný ústav z měli. Všichní komerční chovatelé matek mají vyšetření na původce moru plodu. Toto vyšetření musí být z měli letošní zimy.
Pokud nemáte v současné době vyšetření z měli, lze to dělat jiným způsobem, ale je nutné se předem na způsobu domluvit s tím kdo bude toto vyšetření provádět.
Přesun bez veterinarního povolení je posuzován podle veterinárního zákona podle § 71 odst. l písm. c) možnou pokutou až 50.000.- Kč a u podnikatelů až do výše dvou milionů.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 29226


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu