78681
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Petr (88.146.180.26) --- 21. 4. 2008
http://www.denik.cz/ekonomika/vcelari20080421.html - přidávám něco ke čtení. Jinak mezistěnu jsem už přidal, zatim jen po jedné. Jakžtakž staví. Zkusil jsem některé zimovat ve třech "bednách" - nahoře folie, prkýnka, noviny. Taky dost vlhko. Docela bych zkusil síťové dno. Má někdo zkušenost, jestli to na vlhkost pomůže? Na rojení bych docela vyzkoušel postup ze včelařství z loňského roku - stavební rámek mezi plod. Už to někdo zkusil? Na medníky se chystám koncem týdne - tedy u těch, které jsem nechal ve dvou "bednách". Patřím mezi začínající, takže docela "beru" rady a zkušenosti jiných. Trochu blbý, když tu nastávaj polemiky o "blbinách". Asi by to chtělo , aby se k příspěvkům odhodlalo víc "jenom čtenářů".
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 29075
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - M. Václavek (213.29.160.5) --- 22. 4. 2008
Re:
Docela bych zkusil síťové dno. Má někdo zkušenost, jestli to na vlhkost pomůže?
_____________________________________________________________
Pomůže, ale aby se u vícenástavkových úlech plně docílil žádaný efekt, je třeba nechat horní očko ( očka ) otevřené(á) ( zasíťované(á) ) nebo mít prodyšný strop. Docílí se tím vytvoření pomalého proudění vzduchu ( od drátěného dna směrem vzhůru ), při němž se odvádí přebytečná vlhkost, která by mohla způsobit plíseň.
Vzdušné zimování je velmi vhodné, protože omezuje nežádoucí podzimní a zimní plodování. V průběhu předjaří ( od rozkvětu lísek po rozkvět třešně či srstky ( angreštu ) ) je vhodné zadělat horní očka ( prodyšný strop nahradit neprodyšným ). Včely budou využívat kondenzovanou vodu ke tvorbě krmných kašiček pro plod, proto riziko plísní není v přejaří tak vysoké jako v zimně.
S pozdravem...M. Václavek
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 29077
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Radim Polá?ek (e-mailem) --- 22. 4. 2008
Re:
Trochu vlhka bude vždy, pokud to jsou jen boční stěny a stopy vlhka a plísně jen na krajních plástech, ještě se to dá. Nabízí se potom pozdě na podzim krajní kvalitní plásty se zásobami nahradit starými prázdnými plásty, které teď na jaře půjdou k vytavení. V závislosti na konkrétním provedení úlů je třeba vlhkost regulovat zasítovaným dnem, větráním otevřenými očky a pro vlhkost prodyšným víkem.
R. Polášek
----- Original Message ----- From: "Petr" <e-mail/=/nezadan.iol.cz> To: "Včelařský mailing list" <vcely/=/v.or.cz> Sent: Monday, April 21, 2008 9:59 PM
> http://www.denik.cz/ekonomika/vcelari20080421.html - přidávám něco ke > čtení. Jinak mezistěnu jsem už přidal, zatim jen po jedné. Jakžtakž staví. > Zkusil jsem některé zimovat ve třech "bednách" - nahoře folie, prkýnka, > noviny. Taky dost vlhko. Docela bych zkusil síťové dno. Má někdo zkušenost, > jestli to na vlhkost pomůže? Na rojení bych docela vyzkoušel postup ze > včelařství z loňského roku - stavební rámek mezi plod. Už to někdo zkusil? > Na medníky se chystám koncem týdne - tedy u těch, které jsem nechal ve dvou > "bednách". Patřím mezi začínající, takže docela "beru" rady a zkušenosti > jiných. Trochu blbý, když tu nastávaj polemiky o "blbinách". Asi by to > chtělo , aby se k příspěvkům odhodlalo víc "jenom čtenářů".
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 29083
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu