78122

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.164.130) --- 12. 3. 2008
Organisovane vcelarstvi v Cesku 1885

ZUc Vybor nove zvoleny pokusil se o to aby aspon velikonocni prodej medu v Praze zavedl.Jednatel Kafka vsemozne se pricinil.Prodano 1575 kg, vyplatilo se za nej 1178 zl...byl podnetem na prodej staly.

ZUsMorava Vybor v te dobe nahle zvedel ze na Vidence lze koupiti pozemky.Velectene clenstvo projevilo souhlas svuj cetnymi pripisy,upisovanim a splacenim podilu.Reditelstvo se spravni radou,berouce souhlas clenstva plnomocenstvi. Koupili na Vidence za linii mesta domek c.121,dvorek zahrada 3merice pudy za 7000 zl.Dum lezi pri mistni draze,vedle pomologicke zahrady a prizpusobi se ucelum spolkovym za uhrny obnos asi 3000 zl.Spravni rada usnesla se pouziti peneziteho obnosu-Zivanskeho nadace- k zarizeni mistnosti.Schvalila devinkulovani cenych papiru(avsak)c.k.mistodrzitelstvi se vyslovilo proti.Od vysokeho snemu 1200zl.sporitelny 300 zl. ministerstva 200 zl.Velicenstvo nejvyssi 200 zl.knize Lichtenstein 400 zl.Bruno z Baueru 200 zl. Mitrovsky 100 zl.Nutna prestavba docilena za 3600 zl. se stavitelem Biberlem.

Vystava vcelarska v Chrudimi
Peci neumornou horliveho jednatele Markolouse...Uly p.Markolouse byly dukladne pracovany a opatreny vsim tak,aby v nich mohly vcely radne prezimovati...Z nekolika medometu zasluhoval povsimnuti medomet prof. Markolouse pro svou dukladnost a lehky koleckovy pohyb..S potesenim zaznamenati dluzno,ze i p.prof. Markolous vyroby umelych mezisten se vrele ujal a lacinami mezistenami opatruje cleny spolku.Peknych pristroju na delani mezisten, ulu, rohozek vystavil tez pan prof.Markolous,kteryz nyni rozvinuje ve vcelarstvi cinnost velmi chvalitebnou.

XXX Sjezd nem-rakouskych vcelaru v Lehnici Pruske Slezsko
Slaveno padesatilete vcelareni velmistra Dr.Dzierzona.Cisar nemecky uznavaje zasluhy,udeluje-zlatou-medailii za zasluhy o zemedelstvi,zaroven udelen rad cerveneho orla. Pristupovali vyslanci vcelarstvi podavajice dary venovane a vyslovujice sve blahoprani. Vcelarsky svet takrka zavodil aby velmistru svemu vsemoznym zpusobem vyslovil sve vdecne uznani.Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 28008


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu