78233

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 8. 1. 2008
Organisovane vcelarstvi v Cesku 1878

Moravsky spolek valna hromada
..ode vsech pritomnych uznana a schvalena snaha spravni rady..nacez v zalezitosti ucetni ze vselike zodpovednosti osvobozena byla na zaklade podanneho dobrozdani znalcu co kontroloru,aby nasledujici panove,jihz zasluhy vubec znamy jsou zvolili...coz se stalo pri vsech volbach jednohlasne...
Vdp.prelat Mendl prizvukuje ze vcely v jednoduchych ulech i na venku prezimovati mohou.On sam takto prezimoval,ktera take v nalezite sile jara se dockala a nyni mezi ty nejsilnejsi patri.
Citam po nekolik let na nejsilnejsim vcelstvu,vcely behem jedne minuty z pastvy domu se vracejici a sice o 10 a pak o 15 hodine.Vcera rano(12.7.)102vcel,odpoledne 107,to povazuji za plnou snusku.Stojak dal o 19hodine zvaziti,coz mi ukazalo ze o 11 a 1/4 libry na vaze pribylo.

Sjezd vcelaru cesko-moravskych v Chrudimi
Zahajil predseda ustredni jednoty Adolf Hajek,nacez purkmistr mesta dr.Drabek uvital ucastniky:
Jak se zachovate ke schůzi nem-rakouskych vcelaru v Praze ?
Nemci vzdy pri sjezdech vlidne uvitali cechuu,prednost jim davajice a tedy budou opet nemci po slovansku zajiste uvitani a pohosteni v Praze.At se teda vyslovi hromada,budiz ponechano rokovani nemcum,aby nemuseli poslouchati,cemu nerozumeji a cesi at se sucastni na vystave.

Pripravna schuze ku sjezdu nem-rakouskych vcelaru v Praze
..Pri zname inteligenci ceskych vcelaru da se ocekavat,ze tito kvuli svym cizim hostum zucastni se rokovani i v jazyku nemeckem.Pri rokovani sdeluje -Vanicek-co predseda prazskeho spolku ucini ve vyboru navrh,aby (ustredni)spolek pristoupil k(novemu) ustrednimu zemskemu spolku.Nabyl presvedceni ze jenom v jednote je sila a jeho snahou aby jednotny mohutny ustredni spolek pusobil ku zdaru vcelarstvi.
Pan president Komers potesen vyjadrenim timto,pral zdaru umyslu tomuto a rozvinul jeste dale svou iideu o spojeni vsech vcelarů ceskych i nemeckych v jeden ustredni spolek,by spolupusobili a vydavali casopis cesky a nemecky a u verejnosti co jediny celek vystupovali.
Tyto projevy vedly pritomne k uprimne umluve tyto snahy vsemozne podporovati a k uskutecneni privesti.Dle prani presidenta Komerse bude agenda mezi oba zvolene jednatele rozdelena a veci tykajici se sjezdu a rokovani prideleno Vanickovi a vse ostatni Mikulasovi.
Mikulas :Komisar Zemske rady-co starosta Vystavniho komitetu -Hruby-.p.Smied se obratil na spravu ustredniho spolku,abychom navrhli(schvalili)kandidaty do predsednictvi.
Po zrale uvaze vsech okolnosti ktere nutne nastanou,se nejlepe hodi rytire Komerse ponechat a misto Budiegizki navrhli Prochazku z Kaznova.(Po intervenci z Komersu,Hrubeho a Hilera)Prochazka nemohl nic jineho nez pro churavost se teto hodnosti vzdat,aby Budiegizki mohl opet tuto funkci vziti zpet.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 26600


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu