78252

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 1. 10. 2007
Organisovane vcelarstvi v cesku 1870

16.Sjezd vcelaru nemec-rakouskych v Norimberku
Nemela by se nasledkem vynalezeni medometu take v zarizeni oulu nejaka zmena stati ?
Dzierzon: Dokud nebyl znam medomet,bylo ovsem zapotrebi triditi v ouli medovisko a to dosti prostrane.To nyni jiz neni tou merou zapotrebi.Sklizen deje se nyni casteji a proto nemusi oul byti tak velky jako drive.Vyndaji a vymeteji se zacate dva plasty medove,dostaneme tolikez medu jako kdyz jich tam mame 8-12 a ty pak najednou vyprazdnime..Ano medovisko jest castecne i zbytecne,jelikoz muzeme plasty brati odkudkoliv a med z nich vymeteti.

Spravni rada mor.spolku: Valna hromada ktera mela v Brne odbyvana byti,nelze ve skutek uvest.C.k. mor.slez.hosp. spolecnost musela od slavnosti sveho stoleteho trvani pro nedostatek penez upustiti.Mela-li byti dustojna vcelarskeho spolku dobre povesti se tesiciho-ze sveho zdolati nemuze.Usnesla se ze mimo Brno odbyvati sjezd,ma miti vetsi rozsahlost,ma se rokovati obema jazyky zemskymi stridave. Reditelstvi ocekava dotycne navrhy se strany obvodniku a jednatelu.

Chrudimsky spolek Valna hromada v Golcuv Jenikov.
Tajemnik spolku hr.Theodor Thun uvital zemepanskou c.k.komisi z Caslavi a zastupitele c.k.hosp.splecnosti z Prahy.
Chrudimsky spolek ..v Pardubicich
Predseda Jarkovsky pozadan taj.Thunem,predstavil predstavitele vlast.hosp.spol.Uhlire a Purkmistra Cernika. Ten slovy velmi uprimnymi a raznymi vylicil kratce dulezitost spolecne debaty,podekoval jak dulezita jest vzajemnost a svornost nejen mezi vcelari ale i v premnohych okamzicich v zivote obcanskem.

Budec: Valna hromada,predseda Zika,mist.predseda dp.Hausmann.

Moravsky spolek:Zvoleno(prijato)130 clenu.Tento tak neobycejny prirustek s uspokojenim vzat u vedomost a radostny byl tim vetsi,jelikoz nachazeji se na slovo vzati clenove cizizemsti,keri by se byli odhodlali pristoupiti k mor.spolku,kdyby nebyli pri nem shledali vhodne zarizeni a znacne vyhody poskytoval.Zprava pokladny:na hotovosti 1919 zl.Navzdory velikym prijmum,jeho penezni prostredky u porovnani s pozadavky,prec jeste za nepostacitelne prohlaseny byti musi.Sjezd se nebude letos odbyvati zadny.

Jednota v Pisku valna hromada v Husinci.
Tajemnik V.Leseticky,starosta J.Kletecka.Pocet udu 275 Odebira se 350 Brnenske Vcely.Vcely(Prazske)10 ks.Rocni prispevek zvysen z 50 kr.nyni 80 kr.
Jednota v Pisku Vodnany:
Navrh na rozdeleni spravy,rozesilani zprav a casopis kteryz by uverejnoval zajmy Jednoty.Vcela Brnenska zastava zajmy vcelaru moravskych a o ceskych malo nebo niceho neprinasi.
Valna hromada:Volba vyboru,jednohlasne zvoleni,kteri byli navrzeni.Dale zvoleni jdnohlasne po navrhu jednatele spolku..za cleny dopisujici,za cestne.
Ve Strakonicich mnoho mluvilo se o hnilobe ,vceliny strasne decimuje.Vinu schvaluje jeden na druheho.Jednota cita 300 udu.Starosta ucinil navrh na zmenu v odebirani Vcely Brnenske.

franta

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25147


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu