78242

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


kozlik (194.212.232.6) --- 30. 9. 2007
Re: lečeni včel

1. fumigace - účinnost 95-97%, 2. účinnost do 80%, 3. cca do 70% každá další již asi nemá cenu, protože když jste je nedokázali zabít do teďka, proč by se vám to najednou mělo povést. Takže snad jenom jako odlehčovací při reinvasi.Protože jsem léčil poctivě - v rámci možností, tak mi léčivo nezbylo a byl jsem odkázaný na Formidol . To bohužel nestačilo a už teď mám 50% zlikvidovaných(4 včelstva). Bohužel ještě neskončil ani podzim, natož jaro, takže bude určitě hůř. Jestli člověk nechce být za trotla tak musí prostě pravidla porušovat?!

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25142


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Pepík (81.0.194.126) --- 30. 9. 2007
Re: lečeni včel

V18 hodin jsem se vrátil od včel,včera jsem tam dal podložky do 3 všelstev se síty dnes jsem je vytáhnul.Jedním slovem, šílenství spad okolo 80 na včelstvo za 24 hodin a gabon je tam od 8.8. zavíčkovaného plodu je tak 4 dm2.Taď babo raď.Jak už jsem mnohokráte psal celé okolí je čisté,že jak jinak! Jen já má tyhle problémy,tak ke mě ty roztoče někdo vozí a pěstuje je aby mě naštval.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25143


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Karel (88.103.157.154) --- 30. 9. 2007
Re: lečeni včel

1. fumigace - účinnost 95-97%, 2. účinnost do 80%, 3. cca do 70% každá další již asi nemá cenu, protože když jste je nedokázali zabít do teďka, proč by se vám to najednou mělo povést.
-----
To jsou asi průměrná čísla z nějakého školení.
Poslední dva roky na to nemám čas, předtím jsem si spad kontroloval.
Měl jsem kliku, že jsem většinou pracoval s malými čísly. Takže ta procenta přesně neřeknu, jen s tou vysokou účinností souhlasím. V PRÚMĚRU!!!
Jedno vím ale jistě. Byla včelstva co měla poprvé minimální spad a dorovnala si to při druhém léčení. Zřejmě se při prvním stala nějaká chyba. Po třetím jsem většinou míval NULU, nebo jednotky tak do pěti VD. Víc jsem považoval za problém a jednal.
A vím, že dosud, pokud jsme neudělal chybu jsem neměl nález.

Osobně si myslím, že málokdo může dát za těsnost svých úlů i svoji neomylnost ruku do ohně.
Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25144


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
kozlík (194.212.232.6) --- 1. 10. 2007
Re: lečeni včel

Jenom nevím , proč v tomto případě takto masivního napadení se dává jen Gabon, když by se spíše mělo nejdříve zafumigovat, tím by se včelkám trochu ulevilo a pak teprve nasadit Gabon kvůli plodu a reinvasi.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25145


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu