78107

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Eman (194.149.115.135) --- 18. 9. 2007
Re: Vyhlaska zakazuje ohrozovat vcelami sousedy

Problém nemám, jen jsem si napsal svůj názor. O naší ústavě, US a některých soudcích nemám valné mínění, ale to je vedlejší. Budu jen rád kvůli včelám, když se ukáže, že se ošklivě pletu.


>Pro Emana, GP a všechny co mají problém s obecní vyhláškou
regulující chov včel.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25059


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
čárlí (89.235.30.9) --- 20. 9. 2007
Re: Vyhlaska zakazuje ohrozovat vcelami sousedy

Obecní vyhláška nemusí být nezbytně strašák.Stačí aby někdo znal zákony a měl chuť získat pozemek od pozemkového úřadu a máte problém jako hrom.Čtyřicet roku včelařím na parcele PÚ.Posledních 12 mám pozemek pronajatý a platím řádně nájem.Chtěl jsem už dávno pozemek koupit ale prý to nejde,jen pronajmout.Teď ale mě přišel dopis,že je pozemek prodejný ať si koupím restituční nárok.To jsem udělal.Bohužel jsem zjistil,že o pozemek má zájem movitá sousedka.Na PÚ mě řekli,že žádné přednostní právo nemám.Kdo dá víc ,ten bere.Jsem důchodce,čily asi o včelnici příjdu.Zkouším na včelnici nové nástavkové úly Eurodadant s kontrolním a pracovním oknem na dvou mírách.Úly po několika letech vykazují dobré parametry.Bohužel teď mevím kam to všechno honem přestěhovat nebo komu prodat.Jen na doplnění .Jeden druh úlu je míra 390x275 plodiště a 390x150 polomedníky.Druhá míra je 355x300,plodiště a 355x150 polomedníky.Tato míra se osvědčila vdobě malé nebo nestálé snůšce.Plodiště a jeden polomedník jsou utepleny.Pokud by měl měkdo zájem podám dálší informace na tel.739084002 nebo499442048.Jsem dost bezradný co podniknout.Zdravím a nepřeju Vám takovou komplikaci nikomu.Obzvláště teď. na zimu.Nezdáse,že bych měl nějakou šanci.Jestli někdo zná řešení budu velmi vděčný.Zdraví čárlí.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25077


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Stonjek (213.151.87.64) --- 21. 9. 2007
Re: Vyhlaska zakazuje ohrozovat vcelami sousedy

Čárlí, myslím, že zbytečně brzy házíš flintu do žita. Chceš li dál včelařit, tak si nestěžuj, ale snaž se něco pro to udělat. V okolí máš jistě nějaké lesy, nevyužité pozemky soukr. majitelů a tak se musí jednat. Sám jsem tím prošel a tak vím o čem je řeč. První včelnici jsem dojednával s lesákama, kteří mají interní předpis vycházet včelařům vstříc a také to tak bylo, dokonce mi poradili místo. Druhou včelnici jsem vybudoval na soukromém pozemku jedné Švýcarky, emigrantky, o které se v obci všeobecně tvrdí, že je to pěkná s..... No jednal jsem a je to velmi příjemná a milé paní a za 5 kg medu ročně tam včelařím. 3 včelnici mám v opuštěném areálu silážních jam. Majitele jsem nesehnal a tak už tam 3 roky včelařím načerno a kdyby se nějaký objevil, tak se nějak dohodneme. To, že mi pozemky nepatří beru jako výhodu, nemám s nimi starosti, no a kdyby došlo k stěhování z důvodů neshody s majitelem, moje Dadanty jsou na stěhování připraveny./kočovné dno/. Na stěhování je ještě určitě měsíc čas a tak se to dá letos stihnout. Oplocení mám natlučené kolíky a natažené školkařské pletivo, pouze branku mám svařenou a vše je snadno rozebiratelné a převozu jinam schopné. Držím palce. Zdraví R. Stonjek

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25078


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
čárlí (89.235.30.9) --- 23. 9. 2007
Re: Vyhlaska zakazuje ohrozovat vcelami sousedy

Díky za radu.Snažím se .Spíš mě to nějak zaskočilo,co se může den ze dne stát.Už nejsem žádný mladík a tak vše nebude tak moc jednoduché.Ale i tak děkuji.Má nabídka stále trvá. Zdravím čárlí.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25101


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu