78107

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


fskalsky (195.113.155.3) --- 17. 9. 2007
Organisovane vcelarstvi v cesku 67-1868

Zakon o spolcovacim pravu § 134/1867 15.11.1867
Jestlize spolek spolek svym zamyslenym ucelem,nebo zarizenim odporuje pravnimu radu,nebo je statu nebezpecny,nebo jestlize jeho zrizeni neni v zajmu verejnem,zakaze zemsky urad jeho utvoreni,jinak vezme oznameni o utvoreni spolku na vedomi.Dokud zemsky urad nevyslovi,ze oznameni o utvoreni spolku bere na vedomi,nesmi spolek zahajit cinnost.Spolku jehoz utvoreni bylo vzato na vedomi,osvedci k zadosti zemsky urad pravni trvani podle predlozenych stanov.Toho osvedceni lze pouzit jako dukazu o pravnim trvani spolku.

Zakon § 135/1867 o shromazdovacim pravu...

29.3.1868 Stanovy Jednoty v Pisku doplnene zadany na mistodrzitelstvi,jez je 15.4.1868 stvrditi racilo.

14.12.1868 Stanovy vcelarskeho spolku moravskeho Mistodrzitelstvi schvaluje c.kr. mistodrzitel Chlumecky.

19.12.1868 Plna schuze mesicni vcelarskeho odboru v Brne.
Ctene shromazdeni,odbyvame dnes netoliko posledni schuzi roku,nybrz i posledni se odboru vcelarskeho,ktery rozchazi se,aby zalozil samostatny spolek vcelarsky.C.k.hospodarska spolecnost nazyva se porad moravsko-slezska.Nasledovne musely by chom povazovati za svou povinnost pusobiti i na Slezsku.
Vzdavaje materske spolecnosti za vsecky nam poskytnute podpory nejvetsi diky,prohlasuji,ze veskere spravni Rada odboru vcelarskeho i oba jeho starostove dnesnim dnem posavadni svou cinnost navzdy zastavuji.Tazu se vsech pritomnych prestupujili k novemu vcelarskemu spolku ?
Odstupujici starosta,volavanim zvolen jednohlasne za starostu.Dekuji ctenemu shromazdeni..prohlasuji ze volbu tu s radosti prijimam..Ujimam se opetne predsednictvi a zadam aby se pokracovalo ve volbach.Za namestky :A.Sebanek zahradnik Luzanek.a dp.F.Marsovsky red.ustavu hluchonemych.Tajemnik :A.Janecek knihvedouci,
Predsevzaty vlby spolkovych hodnostaru: taj.Vastin,zpravni radove Preyss a Stasek,opetne zvoleni do Zpravni rady: Vitik,Steiner.
Remunerace spolkoveho tajemnika zvysena na mesicni z 5-10zl. a sluhovi z 4-5 zl.(dosavadni mist.starosta farar Simbera prelozen na venkov).
Dle Stanov :Uradovani starosty a obou namestku nemuze byti nezli prozatimni,a nejdele v lete 1869 musi byti svolana valna hromada,ktera pak vykona volby naporad platne.Pocitame dnes pres 1200 clenuv,ktery materskou spolecnost vice nez 3x prevysuje.Odbor dal zhotoviti ve sve stolarske dilne vceli pribytky,prodaval je clenum za 5zl.kdezto jemu prisel kus na 7zl.prodal 267 kusu.Sestavil vlastni medomet a prodaval za 9 zl.prodano 16 kusu.Veskere prijmy obnasely 5810 zl.,vydani 5921 zl.Vydani o 110zl.je zpusobeno zakoupenym naradim ktere je na sklade.
Na zaver,redakce sama musi vysloviti svou nespokojenost nad tim,ze jedmotliva cisla nevychazela pravidelne,ceske vytisky temer pokazde pozdeji zasilany nez nemecke.

franta

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 25055


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu