77619

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Karel (77.48.12.52) --- 3. 9. 2007
Lze oplodnit matku v úlu ?

Zdravím
obracím se na Vás s prosbou o informaci zda existuje nějaký dokument o tom, jak dochází k oplodnění matky v úlu. Já jsem to sledoval před několika

roky na německém programu televize, kde byly nainstalovány miniaturní kamery v úlu a matce bylo od vylíhnutí (myslím, že to byla i podmínka, aby před tím nebyla oplodněna klasicky ani inseminována ?) znemožněno vylétnout z úlu.
program jsem sledoval proto, že jsem byl na něj přáteli ze Strakonic upozorněn s tím, že to viděli a TV to bude opakovat, tak jsem si na to počkal a asi hodinový program jsem sledoval. (mimo jiné tam ukazovali matku upoutanou na rameni rotačního stožáru, u ní byla upevněna kamera a sledovala ji po celou dobu rotace, která měla imitovat let matky. Po chvilce se objevili trubci a celý akt oplodnění zachytila kamera).

Matka slezla na podmet tam jaksi zabzučela, včely se rozestoupily a nastoupili trubci a matku oplodnili.

Prosba: pokud je Vám toto známo prosím o sdělení případně o zaslání DVD disku se záznamem popsaného aktu, případně odkaz, kde by se dal tento záznam pořídit nebo alespoň shlédnout.

Pokud jsem Vás příliš zdržel, tak se omlouvám.

S pozdravem Karel Klozar tel. do kanceláře 383 416 221 fax - 220

mobil 737 700 809

- nejraději e-mailem

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 24805


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu