78007

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


komárek (88.100.95.205) --- 1. 9. 2007
krmení - poměr roztoku cukru

Znám včelaře,který krmí včely roztokem cukru 2 : 1 ,to znamená 20 kg cukru a 10 litrů vody.Sice to trvá déle,než li se to rozpustí,ale on tvrdí,že to má vyzkoušeno a že mu nevadí,že to včely odebírají o něco déle.
Platilo dříve,že poměr byl doporučován 3 : 2 a po mnoho let
to bylo pravidlem pro všechny včelaře.
Jaký je Váš názor na tento způsob - 2 : 1 a jak to svědčí včelám při odebírání roztoku,krmí v 4 litrových sklenicích postavených s prosakovacími víčky nahoře na rámky.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 24787


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Gustimilián Pazderka (80.78.146.242) --- 1. 9. 2007
Re: krmení - poměr roztoku cukru

komárek:
>Jaký je Váš názor na tento způsob - 2 : 1 a jak to svědčí včelám při odebírání roztoku,krmí v 4 litrových sklenicích postavených s prosakovacími víčky nahoře na rámky.<
.....
Je to moc hustý. Včely to nejenže odebírají pomaleji, ale stačí snůška z jetele (u nás toho vysokého co jde do granulí nebo siláže) a zásoby jsou komplet zkrystalizovaný.

4L sklenice, jestli není někdo gramlavý, tak se rozbije jen velmi málo. A jestli jsou pravidelně čištěny a dezinfikovány víčka, tak i s protečením není až tak velká ztráta. (tak se ukáže ale vždy)

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 24788


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu