76387

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Karel (194.138.39.54) --- 8. 6. 2007
Re: Cenovy prehled

GP:
Jaká je cena, je stav situace nabídky a poptávky. U nás je nadprodukce medu a tudíž převyšuje nabídka poptávku a cena je s vlivem dovozu ještě nižší. A toje hlavní bod při cenách a nějakých odhadech kolik chtít.

Karle, je tvým to úkolem nalézt lukrativnost nějakého produktu z medu.
........
Začnu opět odzadu. tam je je to podstatnější.
V MV to bude jinak, podrrobněji, postupně.
Jsou dvě možnosti. Buď chceme vydělávat prachy, nebo chceme něco dělat a pak to dělejme. A nežehrejme, že za to nejsou prachy.
Pokud chci vydělávat prachy, musím přemýšlet o penězích. Peníze se m.j. převážně získávají tím, že něco prodám. A tam se přemýšlí tak, že se kreativně přemýšlí nad dvěma oblastmi. Co mohu nabídnout a jak, a ta druhá je, co kdo může chtít (a ani to nemusí potřebovat) a kde se dá na tom spojení profitovat.
A je tady velké možností jak to udělat. A když se tak dívám kolem po včelařích, mnoho lidí to nějak našlo. Někdo zjistil, že spíše lidé zaplatí za popovídání o včelách než za med a školí, atd a včely má spíše jako tu atrakci, někdo má včely jen na surovinu pro produkci medoviny a pokud je úspěšný, tak mu zůstane pár včelstev jako koníček a med pro medovinu nakupuje, atd. ( je jich spousta, a nechci prozrazovat některé nápady a záměry).
A u toho posledního příkladu zůstanu. Jakmile to totiž někdo najde, tedy lukrativnost něčeho z medu, tak logicky si lukrativnost nechá a bude ten med nakupovat za nejnižší cenu. Jinak by mu plácli mokrý hadr na čelo, a pokud by se nevzpamatoval, skončil by možná i v konkurzu.

Takže je každého věcí jak přemýšlet atd.

Druhá věc je to co mám na mysli, a to je možnost podívat se na to zkrs stranu nákladů, efektivností atd.
A tady nemám namysli jen , krmení medem, laciné úly atd.
Ono prodávat, propagovat a vůbec přeměnit něco na peníze má své nepříjemné náklady. A je tady otázka, zda by se edalo jít cestou, jakou jdou i jinde. Sdružování, rozložení nákladů při maximálním zachování profitu.

Existují sdružení, která to na různém stupni dělají.

Z osobních zkušeností vím, že pokud to co prodávám nepropaguji, nehustím do zákazníků, že dělají to nejlepši, když nakupují u mě, atd. Tedy že si neupevňuji pozice se mi může vymstít. A pak bud epozdě. Nejen ve vojenství se opevňují pozice preventivně před útokem. Za útoku to jde hůř. Kdokoli kdykoli může dostat zálusk na peníze mých zákazníků a vysvětlovat jim, že je mají dávat jemu. A udržet si zákazníky, nebo získávat nové, na to podle mě platí také ono pravidlo 20/80.

Takže pokud by mi někdo nabídl marketingový systém, říkám systém, ne nějaký ojedinělý létáček, samolepku atd, tak bych si osobně vyčlenil nějaké procento z tržeb za med, a ke každé sklenici bych za korunu, dvě pustil nějaké létáčky, prospekty, cetky atd. Protože to mě přijde laciněji, přesvědčit přesvědčené (tedy upevnit je v jejich názoru)než někoho přesvědčovat, že nemá tolik chlastat pivo a koupit dětem med.

A tam bych chtěl v blízké budoucnosti upřít pozornost. Zda by se našla skupina včelařů, kteří by měla zájem na vytvoření a funkci něčeho takového. Létáček na laserovce si tisknu taky, ale vím, že na křídě by mě nevyšel o nic moc dráž, když se jich bud etisknout hodně.

Teď jde o to, jestli bude ten zájem. Ono nejen že líp nebude, ale bylo, a nezůstane stejně blbě, bude hůř.
Pokud se podívám na měnící se strukturu včelařů, začínají kupodivu převažovat ti, co mají včelstev ví. Ubývá skupina do deseti, dvaceti včelstev. A ti jendou začnou o ten koláč usilovat.

Před víc jak deseti lety stačilo ve firmičce mé ženy udělat propagaci a nabídnou slevu 5% (slovy pět procent - pouhých) a byla fronta až ke dveřím. Dnes je problém lidi pohnout 50% k nákupu.

A na trhu s medem v podstatě nikdo nezačal působit. A až začne, tak má pole neorané. A přízenň zákazníků, to je něco jako panská lásky, co po zajících skáče.

Takže to je tak na víkend všechno.
Tady u nás musí medovice jen teče, takže doufám, že nám pěkné počasí vydrží i přes víkend.

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 23167


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Karel (88.103.157.154) --- 8. 6. 2007
Re: Cenovy prehled

Děkuji všem, kteří mi poslali dopovědi.
Nic nejde podle plánu, tak se uzávěrka odkládá na podnělí. Takže pokud ještě někdo chce, budu rád, když pošle.

Jen bych chtěl vysvětlit důvod, cíl, přehledu. Jasně že není samospasitelný. Ale pokud by se podle něj jen pár lidí, hlavně z dolního pásma posunulo své ceny trochu výše, myslím že by to pomohlo. Zatím bohužel se dostává publicitě dolním rekordům a myslím že dost včelařů je zdezorientováno.
Zatím jsme na vlastní oči viděl rekord 160Kč za 720ml.

V MV bude zatím jen náhled do cen v obchodech, pokud bude zájem, bude to podrobnější a systematičtější. Ale podle toho není důvod k panice. Ceny jsou tam dobré. Vysoké:-)

Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 23169


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Gustimilián Pazderka (80.78.146.242) --- 8. 6. 2007
Re: Cenovy prehled

Karel:( je jich spousta, a nechci prozrazovat některé nápady a záměry)
......
Tak teď prosím za prominutí, ale budu vostrej ...
Prosím Tě Karle a i ostatním. Jsem přímo na šuškání o nějakých kšeftíkách nabroušenej.

O co Vám Vám jde? To jste odborníci? Na jedné straně jste úplně promovaní odborníci na prodej medu, ale když máte kápnout božskou a říci svůj názor a pohled a propočty, jaké jsou na jiné produkty na kterých se včelařství DÁ VYDĚLAT, tak něco zprominutím blábolíte o prozrazení nápadů, záměrů?? ) Běžte si naty přednášky. Rádo se to poslouchá a ještě možná dostanente vedle dotací i grátis oběd.

Více si hodnotím typu informace, např.od p. Turčániho, který jasně sdělí:" Dělám si dna na záchyt pylu, protože se dá naněm vydělat a nemám problém ho prodat. " Vydá i celý článek jak nato! Ukazuje snad nejvíce a nejpodrobněji veškerá ta propagační tajemství včelařství. Je sice dost obsáhlý, ale napiště někdo o jeho a o podobných tématech stručněji! Karle. Včelařina není koníček z frajeřiny, že mi nevadí žihadla a že chytnu nějaký roj nebo že prodávám za 160,- kilo. Je to hodnotné řemeslo a jsou potřeba informace jak ho vyzvihnout. Takové informace chybí!

KOLIK ZA TAKOVÝ ZVEŘEJNĚNÝ ZÁMĚR BYCH DAL, KDYBY BYL CO KČEMU A PUSTIL HO NĚKDO DO SVĚTA, AŤ SE CHYTÍ A O TEN MED SE KONEČNĚ ZAČNOU OBCHODNÍCI RVÁT.

To ne, budeš si dělat nějaké tabulky a poslouchat šepty nějakých rádoby medovinářů??

Oto Ti jde? Okecávat okecané není zajímavé, ale nudné a MV dopadne s takovou jako Včelařství. Zavřeš ho a řekneš si" Nooo . Nic jsem se vlastně ani nedozvěděl a vůbec jsem se nepobavil. Mám si ho kópit příště??". Napiš tam a otiskni plány zpracování na medovary. Vymýšlej a otiskuj záměry, které se daří nyní provádět třeba přes Min. Zemědělství a jsou úspěšnými precedenty ve včelařství!! Nějaké tabulky. ...

Zdar a sílu.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 23172


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
(85.160.131.249) --- 8. 6. 2007
Re: Cenovy prehled

GuPa (na Karla):
...
Tak teď prosím za prominutí, ale budu vostrej ...
Prosím Tě Karle a i ostatním. Jsem přímo na šuškání o nějakých kšeftíkách nabroušenej.
...
...blábolíte o prozrazení nápadů, záměrů?
...

Gusto, rozesmáls mě:-)

Víš proč?

Přečti si svůj (míně Tvůj) příspěvek: z 11/5 tohoto roku :-)
(plá verze pod čarou na konci zprávy)

zejména doporučuji větu: "Jak nato, je mé "now how" a to nesdělím."

Nesešel se měsíc s měsícem a Ty se čílíš, když někdo dělá stejnou věc...?

Osobně si myslím, že potřebuješ neustále jenom krafat a plkat nesmysly, abys byl viditelný a populární. Že ze sebe děláš blbečka, Ti asi nevadí... Hlavně že kritizuješ... svaz; ty, co něco dělají; ty co nic nedělají; unii, ale dotace si vemeš rád, ...

Nic, je to Tvoje věc. Jen jen prosím nové účastníky konference, kteří Tě ještě neprokoukli, aby GP a jeho "příspěvky" brali s rezervou - principem je být v opozici, vše ostatní jde stranou...

Plná verze zcela jiného názoru GP před měsícem:


gupa (80.78.146.242) --- 11. 5. 2007
Re: Cena medu v roce 2007 (22557) (22631) (22646)

Trochu upřesním pár informací kolem čísel. Jsem zastáncem jednoduchých řešení při zadání úlohy. To je doufám základ normální logiky a taková jednoduchá řešení potom mohu spojovat do celků, které mi utvoří určitý fungující systém. Mám tedy jednoduché uvažování a jesliže vidím, že funguje, tak budu v něm pokračovat.
Tedy.

55 - 28 = 27
Už při jedné prodané t, kterou prodám měsíčně a mizivých nákladech které mám na balení a rozvoz mi to dělá jednu pěknou výplatu. Jak nato, je mé "now how" a to nesdělím.

Je lepší pracovat hlavou než rukama. Pánové díky za reakce. A přeji všem co dodávají do výkupu platící a stále trpělivé výkupčí, které také pozdravuji.

Mohli by někdo stočit téma na ověření výkupních cen? Díky Rád bych zdražil a tak zareagoval na výkupní ceny.

S pozdravem G.Pazderka

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 23178


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

         
Gustimilián Pazderka (80.78.146.242) --- 9. 6. 2007
Re: Cenovy prehled

(85.160.131.249) --- 8. 6. 2007 (O2 klient)

No jedinou cifru za kterou jsem tady i předem poděkoval byla od Pepana a bylo to 33,- ve výkupu. To, že dělá Karel nějaký soubor cen je pěkné, ale očem to bude vypovídat celkově? Jedině, že by dokázal proniknout do cenových politik výkupců a hlavně zpracovatelů jak u nás tak také v EU ... a to by bylo pěkné informační sousto. Dost podstatné je ta základní statistická položka a tou je cena za jednotku a jaký jednotlivý objem je zatu cenu realizován.

Jestli chceš vědět mou strategii prodeje mého medu, tak mohu ostatním novým přispěvatelům sdělit, že mě nikdo oto doslova nepožádal. A jestli jde oto mé now-how, chytl jsi se "kyslíku" na lep, protože jsem to sdělil. Prodávám si ho sám a za 55,-. Ta výplata navíc je u mě reálná a kdo obchoduje s medem tak nežije ze vzduchu.

Jestli někdo chce někdo kupomoci ku článku s plány medáren, vaříren medovin,(medovarů) není také problém se podle mých časových možností zapojit. Na webu jsem nějaké podklady zaregistroval a je jen otázkou času to dohledat.

Včelařením žiji.
Například je právě 3:45 ráno a jdu na přeranní siestu do 6:00 natáhnout a jedu poté na každodení výjezd na včelnice. Takže jestli má někdo problém s mou účastí zde, ať se vyjádří raději hned a budu příště se svým modernismem a náměty a připomínky ke Karlovi s článkem pro Moderního včelaře, ČSV, dotace, které chceme všichni, tedy držet kravatu. ;-)

Abych splynul s davem. Kyslíku.(85.160.131.249) --- 8. 6. 2007 (O2 klient)

Čest

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 23179


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

            
Radim Polá?ek (e-mailem) --- 9. 6. 2007
Re: Cenovy prehled

Co se týká prodeje medu, nejvíc se ztotožňuji s Karlovými názory. Prodej
medu není nic jiného než "prachsprostý" marketing stejně jako prodej něčeho
jiného. Nebo prodej něčeho jiného než medu, co by mohly včely a včelaření
vyprodukovat. Akorát se to kombinuje s tím, že pro většinu včelařů je
včelaření koníčkem. Tak si musí každý rozmyslet, jak dalece to bude dělat
jako koníček, to znamená jak dalece budou jeho způsoby včelaření a jeho
obchodní způsoby otevřené pro případné konkurenty a jak dalece to bude dělat
pro výdělek a přivýdělek, to znamená hlavně nasávat zvenku informace a od
sebe pouštět jen některé. Přitom je jasné, že se nemusí vydělávat na
včelaření jen na prodeji medu. Ten rozsah je velký, od výroby letáku a
vedení reklamních kampaní a podobných marketingových věcí přes různé školení
o včelaření a o medu, prodej pomůcek ke včelaření až třeba u majitelů lesů k
vědomému vytváření míst pro stanoviště včelstev a něco jako třeba jejich
pronájem.

R. Polášek


Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 23180


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

            
emilka milka (88.100.95.205) --- 9. 6. 2007
Re: Cenovy prehled

Milý Gusto,jsou a budou vždy lidé jiného ražení než je 90%
ostatní populace.Z příspěvků jsi to mohl dávno poznat.Budou
lidé,ktarým se zdá,že letadla létají příliš vysoko,že auta jezdí příliš rychle,že potápěči se ponořují do příliš malých hloubek,že je málo slunečního svitu atd.S těmito lidmi musíme i do budoucna počítat,že tu budou a nahlas
budou dávat hlasitě svůj názor najevo. Jsou to vesměs lidé hendikepovaní,kteří za to nemohou,jsou nemocní i když o tom nevědí.Přecházejme je tudíž bez poznámek abychom je neprovokovali k neustálým odpovědím,na což oni čekají.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 23183


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

               
Leoš (213.19.51.58) --- 9. 6. 2007
Re: Cenovy prehled


od emilka milka : Jsou to vesměs lidé hendikepovaní,kteří za to nemohou,jsou nemocní . . .

a to jsem si já hlupák naivně myslel, že své názory mohou lidé v naší zemi svobodně a veřejně hlásat, pokud tím samozřejnmě nikoho neuráží.

A ono ne, ono je lepší než s někým diskutovat, hned ho pro jistotu nazvat - jak to bylo hendikepovaným . . .


Jinak všem děkuji za komentáře k "vigorkám".

S pozdravem a někdy příště v lepších časech.

Leoš

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 23184


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

            
Tomáš Jaša (80.79.28.155) --- 10. 6. 2007
Re: Cenovy prehled

Pane Pazderka,
Opravdu vám to stojí za to? Komentovat úplně vše? Každému odporovat? A ještě se kuli tomu ani pořádně nevyspat?
A) Jen drobný příklad---

To, že dělá Karel nějaký soubor cen je pěkné, ale očem to bude vypovídat celkově?

----
Já vám odpovím za Karla. Chytrému napověz, hloupého kopni. Jestli si z jeho tabulky nevyberete, tak je to váš problém. Jestli si někdo jiný vybere, tak jen dobře. A já věřím, že si alespoň někdo vybere.
B) Proč se divíte, že se nápady nepovídají takto veřejně? Prosím o odpověď na tuto otázku a klidně i veřejně. Děkuji

S úctou Tomáš Jaša

PS: Dobrou noc, ať máte ráno dostatek sil na řízení ( v případě že vám zbývá na pohonné hmoty).

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 23196


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

               
Gustimilián Pazderka (80.78.146.242) --- 11. 6. 2007
Re: Cenovy prehled

Tomáš Jaša:>Každému odporovat? ... To, že dělá Karel nějaký soubor cen je pěkné, ale očem to bude vypovídat celkově?<
.....
Zdravím srdečně,
A)Jak odporuji Karlovi a asi aj Vám, když při pročítání podobných čísel ze statistik dovozu a vývozu prostě figurují vedle cen i objemy, kolik za tu cenu a v jaké množství jsou včelaři ochotni nebo schopni uplatniti svůj med? Neodpovídám otázkou, ale již min. zde DVAKRÁT nadhozenou připomínkou a toto je třetí pro Vás p. Jašo.

Vždyď do výkupu se jak tady bylo zmíněno snad stokrát včelaři dávaj přebytky. A jak ještě jednou sděluji. Informační hodnotu by měly informace tohoto typu už jen na evropské úrovni. (ceny nejen u nás, ale v Polsku, Maďarsku, Ukrajině, atp. atd.)Nebo jste nějak omezen vzít si sud medu a jít do rakouského výkupu medu?? To snad v dobách volného pohybu osob a zboží ne.

B)Já se nedivím v tom našem včelařství už ničemu. Celý život se dozvídat "novinky" jako amatér musí být asi nuda. Naštěstí i zde jsou lidi, kteří zřídí internetovou diskuzi a prostě nějaký Pazderka tu vlepí napotvoru asi něco převratného. Ne. Jen se snažím odtabuizovat včelařství, protože si to zájemci o obor a jeho produkty zaslouží! A třeba i veřejně a bez šeptů. V tomto by měl být včelař vždy moderní. Jedním progresivním a vlastně oprášeným nápadem je vaření a prodej medoviny. Tak proč ji nevařit ve velkém a za přispění i jak takový medovar postavit nebo zrealizovat? Od hrnce až po provoz nebo závod??

Nebo jsou zde nápady pro zajištění vyššího odbytu včelařských komodit tabu?? To snad ne p. Jašo.

S úctou

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 23199


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu