77649

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


crabro (194.228.96.38) --- 18. 4. 2007
Re: lesni mravenci

V ČR jde o mravence z rodu Camponotus. Je to velice zajímavý druh mravence, několikrát jsem jej pozoroval, taktéž hnizda která si buduje v mrtvém dřevě. Někdy se může pustit i do trámků, či úlů. Pokud si usmyslí udělat hnizdo, třeba v noze podstavce, nebo v úlu,tak to udělá dokonale a rychle, dokáže totálně rozhlodat dřevní hmotu a vytvoří tak splěť chodeb. Přímo úly nijak zvlášť neupřednostňuje, pač má dost jiných příležitostí, hlavně odumírající stromy a pařezy. Konkretně jde o našeho největšího mravence Camponotus ligniperda. Jde o velkého mravence s masivními kusadly a hlavičkou...

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 22282


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
cvanha (217.112.164.181) --- 18. 4. 2007
Re: lesni mravenci

Asi tady piseme kazdy o necem jinem. Neznam latinsky nazev mravencu, kterym se u nas rika lesni, ale pred nekolika lety meli mraveniste v blizkosti mych vcel (cca 20m). Prave na zacatku jara je nezajimala ani sladina v ulech, ani neprestehovali mraveniste do ulu, ale zamerovali se vyhradne na mladsi plod a vajicka, ktere odnaseli z ulu do mraveniste na krmeni svych larev. Tim mi zlikvidovali vsechna vcelstva a nedokazal jsem tomu nijak zabranit (vzhledem k tomu, jak jsem udalal plosinu, na ktere mam uly, nemuzu pouzit plechovky s olejem na odizolovani ulu od zeme)

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 22287


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu