77627

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Petr (88.146.180.26) --- 17. 4. 2007
začátečník

http://ekonomika.idnes.cz/polaci-chteji-lakat-turisty-na-lesni-med-fdf-/ekonomika.asp?c=A070416_093917_ekonomika_spi To je jen tak pro zajímavost. Jak je budou léčit a hlídat rojení, to by mi zajímalo. K těm mravencům:
Děda měl podstavce pod úly postavené v miskách s vyjetým olejem. Loni mi taky včely "spadly" do klína. Jednu z rad co jsem tu dostal bylo na zimu moc nezužovat. Tudíž jsem zimoval v plodišti a dvou nástavcích. Včely přežily v poho. Takže teď jsem byl ušetřen kdy a jak rozšiřovat. Ve spodním díle jsem vyměnil souše za plné se zatvrdlými zásobami, které už bezvadně vyčistily, teď jsem vyndal po 5 souších a dodal mezistěny. Z krátké zkušenosti jsem je proházel, hlavně ne mezi plod a ne na kraje, tam stavěj neradi. Na medníky se chystám tak za týden. Mám jen pár včelstev, ale každé ploduje jinde, některé odspodu, jiné odshora. Ty první dny jsem byl řádně vynervený, ale když to člověk vezme s rozumem, vždyť je to příroda. Pokud se to neláme násilím, včelky si s tim poradí.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 22236


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
pepa (90.176.2.8) --- 18. 4. 2007
Re: začátečník - mravenci

Mravenci - znám velice dobře. Zakázat přístup ekologům a pak jediné řešení vyjetý olej do mraveniště a natřít nohy stojánů. Hol někdy musí být také trochu tvrdý. Mravenci na nás také neberou žádný ohled.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 22237


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu