78013

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Karel Nováček (88.100.95.205) --- 11. 2. 2007
K Pepíkovi 11.2.2007

Dovol mi,abych něco poznamenal k Tvému příspěvku.Včelaři co léčí jako,jsou a budou vždy.Je dobře,že časem dovčelaří,jenže také mnohokrát začínají znovu.Tudíž nemysli si,že budeš mít od nich pokoj.To je jedna věc.
Na jedno důležité jsi ale zapoměl v té Tvé úvaze.Roje ulétnou kde komu a někde v doletu se zabydlí a do pozdního podzimu jsou hostiteli varozy.Mnohdy když je i příhodná zima a donesly si dostatek zásob,vyzimují také bez problémů
a tento koloběh pokračuje.Čili z toho vyplývá,že je nutné léčit dobře vlastní včely a tím je udržovat v dobré kondici.Dokud se časem neobjeví včela,která se dokáže sama ubránit,budeme léčit.To je věc druhá.A ta třetí je jasná,pokud se utěšuješ tím naivním nápadem,že když ubude včelařů a tudíž i medu,o to se již delší dobu starají naše Supermarkety aby jej bylo habaděj,i když čínského či argentinského a pod.Jediné východisko z této zapeklité situace je třeba vidět jen a jen v osvětě,jenže je drahá a kdo ji zaplatí?Je to běh na dlouhou trať.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 20724


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Pepík (212.158.145.2) --- 11. 2. 2007
Re: K Pepíkovi 11.2.2007

Samozřejmě souhlasím v životě není nic tak jednoduché jak by se mohlo zdát.K supermarketům.U nás jsou tři medu tam mají jako vody a od lidí kteří tam prodávají vím i kolik asi prodají.Nejsou to pro mě konkurenti v průmeru prodávám daleko víc.Je však pravda je to u mě dlouholetá tradice prodeje medu otec jej prodával už v padesátých letech a já na to navázal.Mimochodem mají velmi dobrý akátový med z Madarska za 39,90Kč za 0,5 kg koupil jsem si ho tam.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 20725


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Karel (88.103.157.154) --- 11. 2. 2007
Re: K Pepíkovi 11.2.2007

Jediné východisko z této zapeklité situace je třeba vidět jen a jen v osvětě,jenže je drahá a kdo ji zaplatí?Je to běh na dlouhou trať.
.......
Viz zpráva o jednání Cechu na webu ČSV. Otázka je, jestli se tím myslí podpora prodeje od včelaře. To z ní nevyplývá, ale nějaké náznaky jsou v úvodníku Včelařství.
Ovšem, otázka je, jak to číst? Jak to čtete vy?
Já si myslím, že bude opět zájem na podpoře obchodníků.
Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 20727


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu