78433
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- Antonin PRIDAL (e-mailem) --- 11. 1. 2007
Re. Prolet a počasí
Přístup k současnému dění v počasí - klimatu je v zásadě dvojí. Jedni to říkají, že se nic zvláštního neděje, protože to pamatují starci. Zatímco druzí mají poměrně přesná měření nejen teplot, ale také hladin oceánů a úbytků světového ledovce. Takže zatímco ti první nejsou moc ochotní snížit množství produkovaných plynů a spoléhají na Boha (prezident zámořské velmoci odmítá podepsat příslušné dokumenty, které by proces nastartovaly), Ti druzí už tuší, kam to vše může dospět, pokud se náš přístup k prostředí nezmění. Ptám se: Mohu se spoléhat na to, že "Takových zim již bylo a nic zvláštního se nestalo", že tomu bude i tak do budoucna? Mohu tvrdit, že když se mi 20× ucho u džbánu neutrhlo, se po jednadvacáté neutrhne? Odpověď člověk hledá, mám-li navázat na předchozí mail, buď u Boha, nebo uvnitř sebe a nebo v obojím. Myslím, že ti první věc zlehčují a odmítají osobní odpovědnost.
Antonín Přidal
P.S. Mimochodem, různých extrémů bylo v Evropě v posledních letech poměrně dost a nevzpomínám si, že by se nic zvláštního nedělo. Každý extrém má své následky, se kterými se musíme vyrovnávat. Dnes to lze asi snadněji, než dříve (pokud jde například o potraviny).
------------------- Takových zim již bylo a nic zvláštního se nestalo. Paměť člověka je na tyto výkyvy poměrně krátká. Podíváme li se do kronik nebo pohovoříme ze starci tak zjistíme , že nejhůř dopadli ti, kteří se snažili něčemu pomoci. Zasahoval do běhu přírody nepřísluší člověku ale Pánu Bohu. Stačí když musí napravoat co jsme sami natropili. Proto se nesnažme tropit další a tak mu přidávat práce Stejně to již přestává stíhat. Sám si pamatuji jak se začátkem února selo, nebo jak na kvetoucí obilí napadlo 20 cm sněhu , v sedmdesátých letech v červenci na Hané chumelio a takových případů najdete mnoho stačí si zavspomínat.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 20113
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Pepa (195.113.127.188) --- 11. 1. 2007
Re: Re. Prolet a počasí
Musíš se spolehnout, aby jsi klidně spal.
Srážka Země s asteroidem je také mizivě malá - tak jednou za 100 mil. let. Podle jedné teorie to byla příčina vyhynutí dinosaurů. Co by se asi změnilo, kdyby se klepali strachy? Jednou za 100. mil. let, proč zrovna mě to má spadnout na hlavu?
http://technet.idnes.cz/tec_technika.asp?c=A060627_153511_tec_checktech_kuz
Zatím se ukazuje, že největším nebezpečím pro život na Zemi je člověk. Rabováním neobnovitelných zdrojů surovin, vyhubením živočišných a rostlinných druhů (průměrně 1 denně), ekologickými zátěžemi... Podle evoluční teorie nepovedené druhy musí zaniknout. Ukazuje se, že inteligence je vlastnost, která vede k záhubě. Kolik škody ještě člověk napáchá?
Proti tomu jsou výkyvy počasí jen bezvýznamná epizoda.
Pepa
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 20114
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu