78159

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Eman (82.99.129.160) --- 4. 7. 2005
nadbytek medu

Jak to děláte, že se mění během diskuze několikrát téma?

Taky mě vrtá hlavou příčina tak malých výnosů včelstev ze začátku 20.století. Když člověk čte články a knížky z té doby, tak se tam včelaři pyšní 5-6 kg medu ze včelstva. Někde jsem četl zdůvodnění, že se teď pěstuje intenzivně řepka, ale já mám stejně medu když řepka není 4 km v dosahu a dokonce mám ten neřepkový med lepší. Je to způsobeno úly, vyšlechtěnými včelami, nebo způsobem ošetřování? Možná všechno dohromady.

Docela mě taky baví ty diskuze o exkluzivních sklenicích, jako by to bylo důležité pro zvýšení spotřeby a ceny medu. Kdo má opravdu zájem o med, tomu je lhostejné jestli ho koupí v nějakém soudečku s potištěným víčkem a barevnou nálepkou a nebo v čisté sklenici s omnia víčky. Lidi kolem mě koukají na kvalitu obsahu a cenu. Vyparáděné sklenice mi připadají jenom podezřele, že něco maskují. Kvalita a hygiena je samozřejmostí.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 11212


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Vojtěch (85.160.94.82) --- 5. 7. 2005
Re: nadbytek medu

Pokud mi něco vadí , je to můj problém, tak to nečtu! Moc chytrý citát z křížovky: „ Moudrý je ten, kdo mění věci, které změnit jdou, a neztrácí čas tím, co změnit nejde. A zbývá na nás, abychom rozeznali, co změnit dokážeme a co ne.
Přestože jsem jenom včelařík, ale co do výnosu medu a způsobu včelaření se vřelaříkem necítím.
Když přivezli ovčí vlnu z Austrálie, cena střihání je dražší než zisk za prodej, protože naše nemá tu kvalitu, ale dá se využít ve stavebnictví, atd… Přesto je chovám.
Jsou lepší podmínky na včelaření než jsou v Luhačovickém Zálesí, ale včelařit nepřestanu. Není jednoduché se přizpůsobit nové situaci , přesto to jde řešit. Nerad bych se dočkal výroku rodiny, který byl vznesen ,když jsem začínal : „ Nebude lepší si ten med koupit levněji, a ještě budeš mít více času na rodinu. Nedovedu si představit, že bych med zkrmoval, to mi připadá jako kdybych nosil vodu do studny. Pokud to někomu pomůže, je to řešení. První med vytáčím ještě před řepkou , protože mám zákazníky, kteří si ho hned rozeberou, a mají jistotu, že tam není řepka. Někteří zase mají alergii na lipový. Květový včelám nenechám , jak jsem se tu dočetl, že je pro včely. Překvapením je když přijdou neznámí kupovat med , že jim chutnal med od nás.
Včasným točením nemusím řešit rojení, nebo ještě tak drahým přístrojem hlídat rojení.
EMIL :
Květnový oddělek jsem už samostatně jednou vytočil,sleduji kolik dá celkem medu?
40 školáků se přišlo podívat na sluneční kol. v rámci seznamování s alter. zdroji energie, tak jsem toho využil, vytočili si med , a každý si sám napustil domů na ochutnávku. Udělal školení o medu, a vysvětlil co to je ekologická stopa, aby nekupovali dovážený med.
Pozdravuji Vás.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 11214


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno





Klikněte sem pro nápovědu