78207

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)



(91.221.212.49) --- 14. 4. 2018

Něco přidám.

Už kvetou třešně. Běžně se nasazuje medník při květu třešní na nejsilnější včelstva. Nejsilnější TOP přes zimu padla - varroa, viry. Zůstal lepší střed a slabší. Teď ani ty nejlepší z nich nejsou na medník. Takže ovocné stromy asi půjdou na rozvoj včelstev a můžem jen doufat, že v květnu vyjde aspoň řepka.

To ti co neprohloupili a nevyměnili své staré dvouprostorové úly za moderní prostorné nástavkové, můžou vklidu nasadit medník nebo už tak učinili a těšit se na med z ovocných stromů a určitě i roje.

Silná včelstva pro nástavkový úl nelze tak jednoduše vytvořit.

Jak se zdálo poslední léta, že se jednoduše nakoupí nástavcové F1 Singer, Sklenar případně z nich namnoží a budem mít komíny nástavků nabouchané v dubnu včelami a učebnicově připravené na snůšku jak nám přednáší mnozí odborníci..... zásadní omyl. Plodování skoro bez přestávky, příliš silné mimo snůšku i po snůšce - spotřeba - hlad - posun plodování, i když hlídají - nebrání česna - spouštějí loupeže! z těchto nejvíce těží varroa a bez klíckování, přemetení na mezistěny nebo jiného cirkusu jen za použití běžné metodiky ošetření včelstev (podletí kyselina mravenčí, podzim 3x fumigace/aerosol) nelze tyto včelstva udržet. Úhyn nebo oslabení přichází 2 roky po osazení úlu.

Proto tolik podivných úhynů, proto najednou taková poptávka po léčivech, oddělcích.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 71522


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Lubomír T. - Majka fialová v úlu.
Předchozí:R. Polášek - Re: ZajĂ­mavĂ˝ Ä?lĂĄnek.






Klikněte sem pro nápovědu