78207

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)



R. Polášek (90.178.51.173) --- 14. 4. 2018
Re: ZajĂ­mavĂ˝ Ä?lĂĄnek. (71516) (71519)

No, já jsem loni trochu víc jezdil autobusy a vlaky. A můžu řict, že co je vidět z těch silnic a železnic, poměr evidentně starších úlů a stanovišť k těm evidentně novým úlům je tek zhruba 2:1. Neboli v těch vesnicích a okrajových částí měst stoupl díky dotacím počet včelstev až o polovinu.
Jinak u nás v ZO sice nemám úplný přehled, ale dotovanýczh včelařů moc nepřibylo. Ale možná to je tím, že jak jsem před nějakou dobou kdesi viděl, v mém katastru je zavčelení 40 včelstev na km čtvereční a to už původními nedotovanými včelaři a v jiných katastrech naší ZO tak 15 - 25 včelstev na km čtvereční. Jinak v ZO je nějak 70 včelařů a asi 500 - 600 včelstev.
Proto říkám, že je u nás převčeleno. Pamatuji si ještě kdysi, jak naše rodina včelařila v lese, jaké to je v nepřevčelené oblasti. Kdy mimo snůšku přibývá půl až dvě kila medu denně a v době snůšky je za týden, 14 dní automaticky plný úl. Takže se prakticky vždy automaticky vybíral celý úl, včelám se nenechávalo prakticky nic.
Zatímco dnes v době mimo snůšku je téměř pravidlem, že včely spíš trpí hladem a je jim třeba nechávat zásoby ze snůšky, zatímco plný úl ze snůšky je jen v případě, že v době snůšky je mimořádně vhodné počasí, jednou za 5 nebo ještě více let.
A proto u nás nijak zvlášť nepřibývají dotovaní včelaři.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 71521


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující: -
Předchozí:JosPr - Re: ZajĂ­mavĂ˝ Ä?lĂĄnek.


Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu