78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- (e-mailem) --- 28. 3. 2013
Re: Re: cikĂĄnskĂŠ cĂnovĂĄnĂ JP
Tak tu kotlářskou práci jsem viděl když jsem dělal v zvláštní škole zahradníka, přijeli tam kotláři ze Svitava cínovali kotle pro školní kuchyň
Na čištění a odrezování používali obyčejný ocet spolu se solí Tímto mačem to čistili a rozehřátý cín roztírali obyčejným pytlem.
---------- Původní zpráva ---------- Od: e-mail/=/nezadan Datum: 28. 3. 2013 Předmět: Re: cikánské cínování JP
"emilkomilko, chyba!!, světlo světa moje maličkost spatřila v první polovině minulého století. Jestli ti naši tmavší spoluobčané, v tomto případě jejich předkové, používali jako smáčedlo, či tavidlo kyselinu, nevím. Z vlastní zkušenosti vím, že nejlepší pájecí vodu jsem si nechával namíchat z chemicky čistých surovin u chemika ve fabrice. Tato voda byla tak kvalitní, že cínová pájka se rozlévala před pájedlem a s olovnatou pájkou při pájení nebyly žádné potíže. Klempíř, který mi dělal střechu, jen chrochtal, že nic takového ještě neměl. Bohužel, recept je někde založen a neni k nalezení.
J.P."
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 60890
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu