78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazeníPříspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)
- R. Polášek (85.71.180.241) --- 19. 10. 2011
Re: varidol (54449) (54450) (54452) (54471) (54473)
"Veterinář si ho může objednat (dodají mu to stejně jako jiná léčiva), v lékárně (která dělá i veterinární léčiva) na předpis by ho musel objednat také. Domluvte se přímo s vetem. Lahvička včetně knotů vás vyjde +- na stovku. Ale prosím, když už budete léčit sám, tak dle metodiky. Ne aby Vás napadlo používat ho v létě třeba místo KM, nebo fumigovat 10x. Pak je ještě otázka zda fumigovat spíše MP10 nebo Varidolem. Já se snažím přípravky střídat, ale co je lepší... težko říct."
Papírově to jsou léčiva, která může používat jen vyškolená osoba. To znamená veterinář nebo osoba, která prokazatelně prošla příslušným školením a má na manipulaci s takovým léčivem oprávnění. V případě důvěrníka ZO, který léčí, je toto kryto ČSV. Případně možná by to papírově mohl aplikovat zemědělec, který má oprávnění pracovat s agrochemikáliemi.
Člověk bez oprávnění by se toho léčiva neměl dotknout.
Pokud si to léčivo objednává soukromník přes veterináře, papírově správně by měl ten veterinář s tím léčivem přijet a osobně nastrkat ty nakapané zapálené knoty do včelstev, tak, jak velí oficiální metodika. Nebo přijet s přístrojem a nafoukat si to do včelstva. Přirozeně si za to taky nechat zaplatit.
Fakt je, že se to nesleduje, ale pokud bude nějaký horlivý účředník, pošťouchat se v tom může.
Kdysi jsem dokonce na vaterině hledal takového veterináře, který by mi léčil včely místo ZO. Ovšem jediné, co jsem viděl, byla pořádná panika mezi veterináři, když jsem to po nich chtěl.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 54475
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu