78251

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Josef Křapka (77.237.138.69) --- 1. 4. 2008
Nátěr plodu

Nátěr plodu a následnou fumigaci jsem prováděl 27. února. Pro upřesnění uvádím, jarní spad byl do 3 roztočů na včelstvo. Nátěr plodu jsem neměl nařízený, provedeno dobrovolně. Zavíčkovaný plod byl pouze u matek 2007 a to maximálně 5 dm2 (v jednom případě). Starší matky měly v tuto dobu plod otevřený nebo pouze vajíčka na jednom nebo dvou plástech jednostranně. V průběhu března jsem 4x odebíral měl z podložek a sušil. Poslední odběr 18. března. Flotaci jsem provedl 28. března. Průměrný spad byl 7,64 roztoče na včelstvo. Roztoči převážně světlé barvy. To znamená, že mladí, zasažení léčivem pod víčky. Kolik roztočů však přežilo i toto ošetření je ve hvězdách.

V podletí jsem léčil Gabonem a spad roztočů po dvou fumigacích a aerosolu byl celkem do 70-ti roztočů z každého včelstva, tj. do 31.12.2007, počítáno po každém ošetření, vizuelně na podložkách. Jarní prohlídkou ze dne 31.března jsem zjištil plod všeho stáří na 4 - 5ti plástech. Snad již nyní mohu konstatovat vyzimování všech zazimovaných včelstev. Alespoň v to doufám.

Kyselinu mravenčí ve formě desek Formidol použiji až po polovině dubna, až jak budou vyhovovat tepelné podmínky. Použití kyseliny mravenčí za nynějších teplotních poměrů, jak zde bylo také řečeno, nepokládám za vhodné. Rovněž nesdílím názor o tom, že nátěr plodu "u velmi silných včelstev je ta nejhorší činnost". Za tu pokládám například, odstranění uhynulého včelstva a likvidaci následků. Všem účastníkům konference přeji dobrý jarní rozvoj.
Pepča

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 28596


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:fskalsky - Zlodej krici chytte zlodeje
Předchozí:sršeň - Jarní prohlídka


Klikněte sem pro nápovědu