78251

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Leoš (213.19.51.58) --- 7. 1. 2008
K zamyšlení . . .


Dobrý večer,

rozhodl jsem se porušit novoroční předsevzetí, že už nebudu přispívat do této diskuze.

To co teď napíšu, bych chtěl směřovat spíše k začínajícím včelařům, jako námět k zamyšlení.

1. Nerozumím tomu, proč se zde celá řada včelařů dopouští otevřené kritiky dotace D 1 z pohledu data sčítání včelstev. V době kdy jsem choval okolo osmdesáti včelstev, vědomě jsem zazimovával 15% - 20% rezervních včelstev. Tyto včelstva jsem na jaře spojoval se slabě vyzimovanými včelstvy tak, abych docílil vyrovnanosti všech včelstev. Tím jsem mimojiné dociloval trochu lepší ekonomiky už tak ztrátového provozu. Ano, pokud bude med ve výkupu vykupován za 90,- Kč , prodej v drobném za 140,- Kč čert vzal dotaci. Ale takhle ?
Tato dotace je snad poslední podpora od státu určená všem včelařům bez rozdílu.

2. Každý včelař si může samostatně, nezávisle na ČSV, obstarat léčení pro své včely pokud mu z jakéhokoliv důvodu stávající systém nevyhovuje. Bude jen poněkud dražší - pro srovnání. Gabon zakoupený přímo z prodejny 12,- Kč pásek, od ZO 3,- Kč. Ale je to na každém z nás. Nevidím také důvod, proč by důvěrníci ZO měli provádět někomu léčení.
Opět si dovolím malé srovnání. Vedle včel chovám také několik málo oveček na spásání zahrady. Papírování nesrovnatelně více než s chovem včel a NIKDO ho za mě neudělá. Dotace ? Ano, ale starám se sám. Léčení ? Ano, stejně jako u včel povinnost chovatele, ale musím povinně volat veterináře. Platím mu léčení, cestu, jeho čas a jeho zákrok pečlivě zapsuji do sešitu a nechávám potvrdit. Fajn, zavedeme to i u včel, ale doplatíme na to finančně všichni. Anebo zvolíme cestu Polska a Slovenska. Ať si každý dělá co chce, léčí - neléčí. Jenom si prosím o pár příspěvků níže pozorně přečtěte co napsal p. Čermák o VD.

Ještě k tomu aerosolu - podmínkou dotace není plošné ošetření ! ! !

Leoš

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 26579


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:G. Pazderka - Re: Racionalizace z jedne i druhe strany
Předchozí:G. Pazderka - Re: Varroa-konec v?ela?en? lajd?k? ???


Klikněte sem pro nápovědu