76392

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

Příspěvky do konference:
(nejnovější jsou hned zde nahoře)Krassimir Petrov, Ph.Dr. (84.47.101.247) --- 1. 5. 2006
Světlo na konci tunelu2

Zpočátku jistě velmi těžký, ale věřím, že si zvykneme. Především: všichni budeme o dost chudší, protože všechno zdraží. Některé věci mnohokrát a některé už nebudou přístupné vůbec.
Bude se méně létat, mnoho aerolinek zkrachuje.
Bude se méně jezdit auty a více chodit pěšky a jezdit na kole. Což zákonitě zlepší naše zdraví. Celkově ubude na silnicích automobilů a obřích náklaďáků. Bude jezdit jen ten, kdo to nezbytně potřebuje. Tím pádem ubude i nehod a silnice budou bezpečnější.
Mnoho lidí bude díky technologii, která to už dávno umožňuje, a ceně za cestu do práce, možná raději pracovat z domova. Tím odpadnou zdlouhavé a stresující cesty do zaměstnání.
Elektřina bude tak drahá, že se konečně začne vážně investovat do obnovitelných zdrojů energie, především do malých větrných a vodních elektráren a slunečních kolektorů. Nové domy budou automaticky navrhovány tak, aby byly energeticky co nejsoběstačnější.
Zákazníci si začnou všímat, kolik co „žere“ a budou vyžadovat spotřebiče s co nejmenší spotřebou. Údaje o wattech se znovu vrátí na obaly a budou hrát rozhodující úlohu při rozhodování o koupi.
Automobilky začnou konečně tvrdě pracovat na alternativních pohonech. Zatím s námi totiž hrají jen takovou hru na kočku a myš. Vozidla na benzín budou mít menší spotřebu a budou menší.
Znovu se začnou budovat železnice, které jsou ekologicky velmi čisté.
Všechny tyto aktivity budou mít za následek méně kouře a prachových částic ve vysokých vrstvách atmosféry. Zastaví se proces pomalého ubývání slunečního svitu a současně proces globálního oteplování. Pamatuji, že před dvaceti lety bylo v Torontu zcela běžné po většinu roku vidět nádherně šmolkově modrou oblohu bez jediného mráčku. Dnes je tady taková obloha jen pár dnů v roce.
Budeme mít čistší vzduch a vůbec prostředí, ve kterém žijeme.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 16215


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Následující:Krassimir Petrov, Ph.Dr. - Světlo na konci tunelu3
Předchozí:Krassimir Petrov, Ph.Dr. - Světlo na konci tunelu


Klikněte sem pro nápovědu