74182

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


G.Pazderka (160.218.209.67) --- 16. 2. 2005
Re: Antibiotika v medu

>>>>Moje neporozumění s Gustou spočívalo v tom, že on zpochybňoval sám fakt zjištění antibiotik SZPI odvoláváním se na nějaké formality, které já u tiskové zprávy vůbec nehledám.<<<<
.............
Možná jsi špatně pochopil moje příspěvky. Nezpochybňuji v žádném případě zjištění antibiotik (to si nedovolím protože existují pozitivní protokoly), ale formu neúplných tabulek a dost všeobecné (a poškozující) zprávy.
...............
Po zjišťování informací u výrobce u nejhoršího vzorku sděluji:
...............
Neúplné jsou ve zveřejnění data odběru, (všechny rozbory byly provedeny asi cca 6 měsíců před tiskovou zprávou)To je šok, protože potom není tabulka ani jako upozornění spotřebitelům , ale typycky informace "ze zálohy".

A poškozující :
Dále neexistuje do 14 dnů po zjištění antibiotik nařízení o stažení medu dané šarže.(= poškození spotřebitelů v důsledku za zanedbání povinnosti státních orgánů)Češka prohlašuje, o celé záležitosti se dozvěděl až při žádosti od ČT o reportáž.(dost podezřelé Emane ne?)

A jako bonbónek: při natáčení pro zpravodajství Čt1 redaktorka prý sáhla ze zvědavosti na škaredý zkrystalizovaný med a objevila sklenice s dannou šarží. A o nich nikdo tak detailně nevěděl. Po tomto zjištění byl jeden vzorek poslán na kontrolní analýzu a světe div se v Jihlavě nenašly prý nic.


Můj závěr:

Celá metoda kontroly medu na trhu v ČR je podivná už jen z titulu jejich následků, pomluv, nařčení a soudních pří. Proto prohlašuji, že se musí dát dohromady hlavy pomazané v oboru (od odborníků na analýzy, přes zpracovatele, výkupce až po ÚV ČSV) a zajistit mimo jiné i kvalitní rychlé zprávy z kontrol medů.

To je myslím si i návrh na ochranu medu v ČR.Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 8709


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu