78006

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


gupa (93.92.52.23) --- 25. 5. 2021
Re: Kolapsy na podzim 2021 ?(91.221.213.137) --- 24. 5. 2021
Kolapsy na podzim 2021 ? (75116) (75117)

Nezní to moc povzbudivě.

https://posledniprocento.cz/2021/01/14/dwv-b-jakozto-virus-zpusobujici-velke-kolapsy-vcelstev/

..........
Je tam napsáno:

"Z evolučního pohledu a z toho, co varianta B umí, můžeme říct, že je to “machr”, kterého chemické ani zootechnické postupy nedokáží zastavit a který nám tady bude způsobovat velké škody, než se populace včely přirozeně tvrdě proselektuje, než vznikne kolektivní imunita a až pak virus sníží svou účinnost a misky vah se vyrovnají."Myslím si že to má chybičku na kráse, kolektivní imunita u včel bych řekl že není, nelze ji srovnávat s králíkem. Pokud by včela měla špatné podmínky, jako indikátor umře. Jak kanár v dole. Přesně tak jak ten kanár by to mělo fungovat zpětnovazebně a nekompromisně. Otázkou je co se stane když to někdo kdo je zodpovědný má řešit.

Další zajímavost, řekl bych demagogie, by mohla být odpověď, jaké chemické prostředky a zootechnické postupy se proti virům tedy oficiálně dělají ... pokud vím postupy jsou oficiálně velmi radikální, tak nevím co kdo léčil nějakou chemií nebo dělal nějaký zootechnický postup.

Ty články bych řekl že jsou psány jakýmsi najivním a populistickým perem. Když autor neví že viry se u včel neléčí ani nelze proti nim nějak mimořádně zootechnicky zasáhnout.

Existují jakési postupy a komerce se zázračnými preparáty, ale to je byznys a oněj v článku naštěstí ani skrytě nejde.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75119


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
(91.221.213.137) --- 25. 5. 2021
Re: Kolapsy na podzim 2021 ?

On myslel asi chemii proti varoáze ?, která přenáší virus DVW. Tento dokonalejší virus - píše typ B - jsem to pochopil tak, že nepotřebuje VD a nejsou deformované křídla. Píše to dosti zbrkle a populisticky to jo, ale fakt je ten, že nynější včelstva jsou už silně promořena - možná i podle oblasti? Po proletech mlaďušek se stačí podívat do trávy - v minulých letech to měl být vir chronické paralýzy, ale asi to bude ten DVW ?

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 75121


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu