78077

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


(91.221.212.49) --- 6. 12. 2019
Re: malo zavceleno? blbost !!!

Před 30 lety bylo včelstev v mém okolí 2,5x tolik, točilo se o stošest, a nikde nikomu nic nehynulo. Prostě jsou tu virusy, které tu nikdy nebyly. Pak je jakékoliv stanoviště v doletu hrozbou.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 73640


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (90.178.51.173) --- 7. 12. 2019
Re: malo zavceleno? blbost !!!

"Před 30 lety bylo včelstev v mém okolí 2,5x tolik, točilo se o stošest, a nikde nikomu nic nehynulo. Prostě jsou tu virusy, které tu nikdy nebyly. Pak je jakékoliv stanoviště v doletu hrozbou."
a.
Nojo, ale kolikrát víc bylo před 30 lety včelí pastvy? na zahradách náhrada kvetoucích trávníků s pampeliškami a dalšími květy sekanými na píci a seno domácímu zvířectvu a ovocných vysokokmenů anglickými trávníky a bezúdržbovými jehličnany, na polích plošná likvidace kvetoucích plevelů herbicidy a velmi přesnými secími stroji ( chemií a tím, že plevel mezi přesně nasetou plodinou nemá na poli místo), v lese vykácení divokých náletů rozrostlých za socíku, lip, javorů, vrb jív, osik, bříz a dalších, likvidace divokého maliní a ostružiní na pasekách mezi vysázenými stromky atd. Skoro všude, kde se člověk podívá, je za posledních 30 let vidět úbytek včelí pastvy.
Výjimkou je pouze současná propagace a obnova kvetoucích trávníků, to ale bude trvat léta, než se to projeví ve znatelném přírůstku včelí pastvy. A v parcích a na okrasných zahradách využívání nových okrasných kultivarů, keřů i rostlin daleko do podzimu, z nichž spousta dává pyl i nektar.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 73641


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu