78114

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

diskuter (93.99.42.18) --- 6. 12. 2019
malo zavceleno? blbost !!!

- jos.pr------vi odpoved clena csv-prece nebudu platit clenske ze sveho - to jsou ti pravi skalni vcelari a vetsinou i hrobari vcelarstvi-ramenaci, kteri maji vsechno ex -ex, ale nasmite se jim podivat pod kozich nez zjistite co vnich je. par jich take znam.jeden v tom ma supr bordel tak proc se neprizivit, druzi -tech je vic -ramena ex,ex, ,ale jen kdyz nevidite pod ten kozich -dnes jsou temer bez vcel 30-60% uhyn vloni a letos 70-100 % po prvni vlne a proc uz si domyslete - jsou to rojolapaci a dovozci vseho neznameho. ti dalsi na to doplaci az po nich. dalsi zacal vcelarit max. pred 4 roky -dnes 60 vcelstev a to udajne tocival i med ! - vloni minus 20-25 vc. stav udajne dorovnal -letos uhyn -47 vc. + zima ! pocetne to vubec nrvychazi ! no nedejte mu metal !!! takze ve svem okoli mam bezne uhyny az 100 % a skoro odvceleno.ti nejblizsi maji 0 . abych nevynechal sebe 2018-2019 - 15 % -spatny suchy rok na toceni medu nikdy nespecham -byl pod 18 kg.2019 vlahove lepsi, ale vynos mizerny-mirne nad 10 kg. ale priblizne 10 kg jarniho medu nikdy nevytacim. uhynove pocitam, ze bude do jara kolem 30 az 35% . co bude dal ? dole s pavlem a - souhlasim. - blizsi udaje z bezpecnostnich duvodu neuvadim.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 73639


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
(91.221.212.49) --- 6. 12. 2019
Re: malo zavceleno? blbost !!!

Před 30 lety bylo včelstev v mém okolí 2,5x tolik, točilo se o stošest, a nikde nikomu nic nehynulo. Prostě jsou tu virusy, které tu nikdy nebyly. Pak je jakékoliv stanoviště v doletu hrozbou.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 73640


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
R. Polášek (90.178.51.173) --- 7. 12. 2019
Re: malo zavceleno? blbost !!!

"Před 30 lety bylo včelstev v mém okolí 2,5x tolik, točilo se o stošest, a nikde nikomu nic nehynulo. Prostě jsou tu virusy, které tu nikdy nebyly. Pak je jakékoliv stanoviště v doletu hrozbou."
a.
Nojo, ale kolikrát víc bylo před 30 lety včelí pastvy? na zahradách náhrada kvetoucích trávníků s pampeliškami a dalšími květy sekanými na píci a seno domácímu zvířectvu a ovocných vysokokmenů anglickými trávníky a bezúdržbovými jehličnany, na polích plošná likvidace kvetoucích plevelů herbicidy a velmi přesnými secími stroji ( chemií a tím, že plevel mezi přesně nasetou plodinou nemá na poli místo), v lese vykácení divokých náletů rozrostlých za socíku, lip, javorů, vrb jív, osik, bříz a dalších, likvidace divokého maliní a ostružiní na pasekách mezi vysázenými stromky atd. Skoro všude, kde se člověk podívá, je za posledních 30 let vidět úbytek včelí pastvy.
Výjimkou je pouze současná propagace a obnova kvetoucích trávníků, to ale bude trvat léta, než se to projeví ve znatelném přírůstku včelí pastvy. A v parcích a na okrasných zahradách využívání nových okrasných kultivarů, keřů i rostlin daleko do podzimu, z nichž spousta dává pyl i nektar.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 73641


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Klikněte sem pro nápovědu