77637

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


JosPr (46.135.84.159) --- 19. 12. 2018
Re: CSV xVSMBO

Ja to vidim krapet jinak.Rozsudek potvrdil fakt,ze majetek ZO je majetek ZO a o tom,jak s nim nalozi,si rozhoduji sami podle svych schvalenych navrhu a co clenska zakladna odsouhlasi,to musi funkcionari plnit z titulu sve funkce..Majetek ZO neni majetek svazu.Reseni se nabizi,doplnit jednaci rad o delimitaci a v tomhle smyslu predelat stanovy.Svaz by si mel uvedomit,co to je starat se o majetek a ne ho "znarodnovat"Podobne pokusy povedou pouze k tomu,ze ZO nebudou chtit mit zadny majetek,a nikdo ho nebude chtit z titulu funkce zpravovat.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 72328


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (90.178.51.173) --- 19. 12. 2018
Re: CSV xVSMBO

"Rozsudek potvrdil fakt,ze majetek ZO je majetek ZO a o tom,jak s nim nalozi,si rozhoduji sami podle svych schvalenych navrhu a co clenska zakladna odsouhlasi,to musi funkcionari plnit z titulu sve funkce..Majetek ZO neni majetek svazu."
---------------------------------------
Reálně všechen majetek ZO stojí na práci lidí v té ZO, ne vedení Svazu, to je pravda.
Ale asi proto vedení ČSV propašovalo do stanov, že ZO jsou právní subjekty s pouze přidruženou právní subjektivitou k hlavnímu subjektu - vedení Svazu. Nevím, jestli to je přesná formulace, napsal jsem to jen tak, jak si to pamatuji. A nejsem právník, takže to nedokážu jednoznačně komentovat ani jsem nepostřehl kdy to bylo změněno a jestli dnešní ZO už automaticky všechny nejsou tohoto typu a už nejsou samostatné ZO. Nicméně to chápu jako účelovou změnu, která má právě "po právu" zařídit to, aby pokud včelaři z ZO odejdou, aby veškerý majetek ZO zůstal hlavnímu právnímu subjektu - vedení ČSV. A nový včelařský spolek tak musel finančně začínat od začátku. U nás by mimo jiné vedení ČSV v Praze připadl třeba spolkový včelín s několika spolkovými včelstvy.
Otázka je, pokud nastane nějaká větší vlna nespokojenosti včelařů s ČSV, jestli toto odchodů včelařů z ČSV zabrání. Já myslím že ne, protože majetek většiny ZO bude ve výši sotva nějaké "ušmudlané" desítky tisíc Kč včetně nějakého hodně opotřebeného včelařského zařízení.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 72329


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
JosPr (46.135.89.156) --- 19. 12. 2018
Re: CSV xVSMBO

Aby nastala vetsi vlna odchodu nezalezi ani tak na clenech,jako na jejich funkcionarich,bo clenove jsou bez nich jen obetni beranci a platici prispevku.Svaz si musi uvedomit,ze je tu pro cleny,ne naopak.Vcelari se bez svazu obejdou,to by meli vzit tihle top"pratele" v potaz.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 72330


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu