78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- BlaĹžena DvoĹ?ĂĄkovĂĄ (e-mailem) --- 28. 7. 2017
Re: krĂ?lovna
Na červeném jeteli se včely naučí nektar sát dole v trubkách co prokousali čmeláci, ale i vrchem silíznou. Standa ---------- Původní e-mail ---------- Od: R. Polášek <e-mail/=/nezadan> Komu: Včelařský mailing list <vcely/=/v.or.cz> Datum: 27. 7. 2017 15:34:10 Předmět: Re: krßlovna "Já jsem znal červený jetel. Tehdy za socíku se o tomto jeteli mluvilo to, že sice meduje, ává nektaru velmi moc, ale včely ho nesbírají, protože má příliš dlouhé trubky a včely na něho nedosáhnou. jedině když je sucho, jetelové květy mají trubky kratší a včely tak na nektar dosáhnou. A opravdu to tak bylo. Jinak červený jetel bylo velmi příhodné zakončení sezóny, protože včely z něho nasbíraly obrovské množství kvalitního pylu a šly tak silné do zimy. Spíš bylo cennější to ozdravení včel než jetelový med. Případně jetel na semeno byla náprava z lesních medovicových stanovišť, často ve smrkových monokulturách, kde byly v podletí včely dost zhuntované delšími medovicovými snůškami plus současně nedostatkem pylu. a. Inkarnát má mám pocit ty trubky ještě delší, takže asi pro včely moc nebude. "
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 70855
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu