78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
Zběžné zobrazeníPodrobné zobrazení
- mirek (90.177.195.18) --- 15. 2. 2017
uhyny
Podle mě muže včelař jen spekulovat proč včelky hynou tak či onak, pokud se tady bude podporovat pořád ta věda a vymýšlet nové a nové sajrajty na stříkáni tak si myslím že se můžeme jenom dohadovat čim to je. Kdysi stačila modra skalice a šlo to. Věda ničí ne jenom včelky ale i nás lidi, jenom se podívejte co do jídla cpou. Chtělo by ty lenochy vědce nahnat do zemědělství makat rukama.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 70029
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - (82.99.171.68) --- 16. 2. 2017
Re: uhyny
Podle mě muže včelař jen spekulovat proč včelky hynou tak či onak, pokud se tady bude podporovat pořád ta věda a vymýšlet nové a nové sajrajty na stříkáni tak si myslím že se můžeme jenom dohadovat čim to je.
-------------
Tak postřiky atd jsem už u mě vynechal z podezření dávno. Úhyny se týkají i oblastí, kde o ornou půdu nezavadíš, takže by zbývaly jen chemtrails:-)
Zajímavé, že nikdo nepodezírá chemii co perou o 106 do včel včelaři a ještě to nazývají "léčení". :-) Přitom negativní vliv "!léčiv" na včely byl podle mě ve světě mnohokrát prokázán.
Dokonce by se dalo demagogicky tvrdit, že úhyny máme od té doby co jsou dotace na aerosol a kompresory. :-)
Další významný faktor je to, že se tady zlikvidovala genová různorodost a dotace na matky a oddělky atd a původní místní včely co zde byly se za posledních deset let přežehlily do "jediné správné genetiky" jak říká Pavel Holub z genových copycenter. A teď je dokonce ČSV prosadilo zákon , že nemíte z toho původního oficiálně šlechtit. :-) :-) :-)
Nemáte náhodou pozorování že první jdou do kytek inseminky a F1 a pouliční směs co tu byla kupodivu některým včelařům drží????
Je to taky napsáno ve Včelařství 2017/2 - chovejte místní včely.
A já dodávám, nekupujte odjinud, rozchovejte to co přežilo!!!
V podstatě to dělám záměrně pět let při v podstě jednom jediném zimním léčení Grifinem a nepozoruji že by to bylo horší z hlediska kondice včel, naopak mám spíš problém vybrat z čeho chovat, je toho dost.
Velký rozdíl oproti jaru 2012 kdy jsem to měl vše slabé, pokálené a včely šly hynout do rohů v úle. Ale vše žilo ale vše bylo slabé.
Po okolí se povídalo, že jsou okolo velké úhyny a včelaři vymetali včely z podmetů - což nesedělo s varoázou.
A odddělky i matky dělám po "brtnicku", samozřejmě si úplné favoritky přelarvím, ale obecně chci co nejrůznorodější genetiky na včelnicích, takže z té lepší půlky dělám oddělky pouhým odebráním plástů na nouzáky a odvezu na jiné stanoviště.
Karel
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 70034
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
| - Ivan (212.79.110.76) --- 16. 2. 2017
Re: uhyny
Přátelé, měl jsem v minulosti stejný problém jako popisuje JosPro. Od října do ledna padla třetina včelstev, další třetina velmi slabé včely. Přes sezonu jsem dělal oddělky a dostal včely do slušné kondice k zazimování. Daší rok se to opakovalo. Nechápal jsem.Vzpomněl jsem si na dobu, kdy moje žena v roce 1981 zařizovala kuchyň a v tý době žhavá novinka "prkýnko na maso z tvrzeného plastu". Do té doby jen bukové. V nějakém časopisu proběhl test. Zjistili, že na plastovém prkýnku se v kuchyni při běžné teplotě množí bakterie několikrát rychleji než na prkýnku bukovém. Ani se mi tomu tenkrát nechtělo věřit. Uvědomil jsem si, kolik mám v úlech plastu. Podložky, strůpkové folie, mřížky, krmítka.Navíc je tam v létě podstatně vyšší teplota a vlhkost než v kuchyni, pro množení baterií ideální stav. Co šlo jsem jsem vyměnil za nové nebo projel desinfekcí a vrátil se ke krmení ze sklenic. Letos mi padlo 1 včelsto ze 30ti, mojí chybou. Ivan
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 70035
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Klikněte sem pro nápovědu