78692

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)


Zběžné zobrazení

Podrobné zobrazení

mirek (213.192.26.250) --- 15. 3. 2016

Jestli by nebylo dobré na téma prodej ze dvora zbytečně neupozornovat. Máme ve vsi včelaře, který tvrdí prodám med, prodám 20 oddělků. Příjem prokazatelně přes 30 tisíc už jenom u oddělků. Ale hrdě se hlásí do skupiny 60 včelstev.
Nechtěl bych být v jeho kůži až na něj někdo upozorní finance.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 68324


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
(82.99.171.68) --- 15. 3. 2016
Re:

estli by nebylo dobré na téma prodej ze dvora zbytečně neupozornovat. Máme ve vsi včelaře, který tvrdí prodám med, prodám 20 oddělků. Příjem prokazatelně přes 30 tisíc už jenom u oddělků. Ale hrdě se hlásí do skupiny 60 včelstev.
Nechtěl bych být v jeho kůži až na něj někdo upozorní
finance.
-----

Právě takoví jsou neustále ubezpečováni Čímou a dalšími funkcionáři že je v bezpečí.
Že stačí když má do 60 včelstev a zbytek mu Svaz zařídil.
Díky mu za to.
Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 68326


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

      
Petr (88.100.200.231) --- 15. 3. 2016
Re:

Výjimečná situace nastává u příležitostných příjmů včelaře," dodává manažerka společnosti Mazars Gabriela Ivanco. Pokud má včelař maximálně 60 včelstev, počítá se mu podle zákona fiktivní paušální příjem 500 korun na jedno včelstvo. "To znamená, že do šedesáti včelstev je příjem včelaře vždy osvobozen od daně. A nezáleží, zda vydělá pět tisíc nebo sto padesát tisíc korun," vysvětluje Ivanco. Pokud ovšem počet včelstev přesáhne zmíněnou hranici, postupuje se standardně a příjem je osvobozen, pakliže nepřesáhne 30 tisíc korun za rok. Jinak je potřeba příjem zdanit.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 68327


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
Radmil (46.135.244.19) --- 17. 3. 2016
Re:

Díky za reakce, jsou užitečné, ať kladné či negativní. Toto fórum se jako testovací dobře hodí, aby se například neopakovala předloňská blamáž se záměrem převést celou dotaci 1D pouze podnikatelským subjektům.
Už se nám podařilo vyčíslit, že každý malovčelař se 20 včelstvy dostává ve skutečnosti od státu dotaci čtvrt milionu korun každý rok, jak je uvedeno v článku Martina Macháčka:
http://www.vcelifarmy.cz/inpage/apv-reakce-na-vyjadreni-csv-ze-dne-11-2-2015/
Ale je tam i naznačen vhodný nástroj k jejich oslabení - argumentovat chaotickým prodejem ze dvora. Každý malovčelař asi nemá doma stáčírnu s oddělenými místnostmi pro sklenice, mytí, vytáčení, plnění, (celkem 4 místnosti s omyvatelnými stěnami a umyvadly), jak v jiných případech požadují předpisy. Velkovčelaři je povětšinou mají. Proti legislativně EU povolující prodej ze dvora lze jít asi těžko, ale přes uplatnění těchto hygienických požadavků lze zredukovat včelaře, kteří prodávají med i mimo okruh svých příbuzných (kteří by je stejně neudali). Nově vznikající spolky jsou pro nás nevýznamné. Jsou většinou založené na bývalých funkcionářích svazu-členy dozorčí rady Včelpa (Sciskala, Hrabák..), kteří rychle utekli od problému a chtějí být zase v nějaké funkci. Jejich představa, že nějaké ministerstvo bude jednat z každou pidiorganizací jednotlivě se těžko naplní. Ale po přechodnou dobu nám poslouží v záměru svaz rozložit, potom ať si jdou, kam chtějí.
Vše je na dobré cestě.
Radmil

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 68338


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno





Klikněte sem pro nápovědu