78692
Včelařská konference
(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)
U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.
Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma".
V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...",
která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku.
Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)
Zběžné zobrazeníArchiv Včelařské konference
- R. Pol�ek (85.71.180.241) --- 12. 11. 2015
Dvě ošetření včelstev Re:
"Není mi jasné, proč tedy již proběhly dvě ošetření. Pokus o rekord? :-) "
Já to vidím tak, že z hlediska účinnosti je nejlepší léčit aerosolem a co nejpozději, takže dvakrát v druhé polovině října a naposledy kolem 5 - 10 prosince. Jenže aerosol je drahý pro ty, co ho provozují, lítat s přístrojem po včelařích a mít proplacený sotva benzín. práci a ztracený čas ne.
Z hlediska nákladů drobného včelaře je potom nejlepší léčit třikrát fumigací. Mít svoji lahvičku léčiva a fumigovat tehdy, kdy je vhodné počasí, to pak vychází v říjnu, první léčení toho desátého října a další co 10 dnů.
Dvakrát fumigace v říjnu a naposledy aerosol na začátku prosince je potom vhodný kompromis.
|
Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo 67486
Zobrazit odpovědi na tento příspěvek
Zobrazit celé vlákno |
Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma
Klikněte sem pro nápovědu