77641

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Pol�ek (85.71.180.241) --- 23. 8. 2015
Re: Dotaz- včelařské daně

Jedna věc je vlastní prodej, bez povolení a atestů můžete prodávat jedině pokud plníte podmínky takzvaného "Prodeje ze dvora". Jinak na to musíte mít živnosťák případně další povolení.
Druhá věc je zdanění finančního přínosu z toho prodeje.
Tady se nevyhnete za prvé evidenci příjmů a výdajů, protože teoreticky je takovou evidenci povinnen dělat dělat úplně každý , kdo má nějaký takovýto příjem. Prakticky ji potom musí dělat minimálně každý, kdo má přínos nad 30 tisíc, protože jde s těmi čísly "na trh" , daní tento příjem. A evidenci pak může chtít kontrolovat úředník FÚ.
A za druhé nevyhnete se dani z příjmu, pokud přínos za rok přesáhne tuším 30 tisíc. A u pracujícícho se potom upravují i zdravotní a sociální odvody, jak to je u důchodce nevím.
a.
Asi nejrozumnější je poslední příspěvek Gupy, zaplaťte si za cca 500 - 1000 Kč konzultaci daňového odborníka či účetního s dobrými kontakty na místní FÚ. Minimálně proto, že jestli tolik medu prodáváte už nějaký rok, musí se FÚ nějak rozumně zdůvodnit, proč ten příjem přiznáváte až nyní.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 67173


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu