78123

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Martin H. (90.177.148.94) --- 18. 8. 2015

Máme se do budoucna na co těšit, rozvoj včelích farem vybudovaný s úmyslem ,, uživit se " zapříčiňuje postupný nárůst nemocí včelstev. Už to nebude jen varroáza, která likviduje včelstva.

Včelstva na včelnicích se budou dělit na 2 typy:

1.)Ta, která přežila ,,syndrom zhroucení včelstev" - většinou rojivá, bodavá, s malými výnosy aneb ta, která tu byla před intensivním šlechtěním - ,, jo tý dědci nám tu kazí špatnýma trubcema prostor "..... Dneska už takové každý ,pod tlakem včelařů a konkurenceschopnosti, vyřadil z chovu.

2.)Všelijaké šlechtěné F1 singer, Vigor, Sklenar, Dol atd... i vlastní šlechtění, která rovněž přežijí při roku hroucení (třeba polovina přežije), protože jejich úplné zhroucení - smrt, má přijít o pár let později.

Během těchto neúplných ztrát na stanovištích příjdou ,,vědci" s úžasným objevem nových nemocí, které ,,způsobily" ztráty včelstev. Proběhne tak další šlechtění s další metodikou ošetření včelstev ať už s léčivy nebo bez (Norské zimování, klíckování matek atd...).

A tak z přirozeně žijících včelstev, původně pro pár kilo medu, - třeba i v dnešních nástavcových úlech, se stávají čím dál složitěji obhospodařované stroje na ,,včelí produkty" a člověk se stává jejich otrokem, silně závislým na výsledku hospodaření. Nic tak nezaviďme budoucím farmářům včelařům/kám.








Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 67158


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno





Klikněte sem pro nápovědu