75867

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Pol�ek (85.71.180.241) --- 10. 8. 2015
Re: Chybějící matka ve včelstvu

Takže co s tím?
a.
matku od těch mlaďušek vybrat, pokud je ještě naživu, plásty vrátit do včelstva, mlaďušky připojit do včelstva. Z jiného včelstva vzít tak 10 - 15 mlaďušek do klícky k matce,pokud dostávají přes pletivo kvalitní medocukrové těsto a vodu, vydrží s těmi mlaďuškami tak týden a s další várkou mlaďušek ještě pár dnů.
a.
Původní oddělek, taky záleží, jak moc jsou do toho oddělku zalétané zlodějky a jestli by tam snad matka, která se rozklade, mohla být. Včely oddělku musí pak hlavně ovládat česno, aby zlodějky nepouštěly dovnitř a musí jich být dost. Za takového předpokladu by snad mohla být malá naděje, že se to udrží a včelstvíčko vznikne a dožije do jara.
Česno je třeba zůžit na průchod jedné dvou včel (pozor na ucpání vynášenými mrtvými včelami nebo podobnýmmateriálem)
A oddělek pozdě večer, kdy zlodějky nelétají, mírně přikrmovat, aby oddělek měl mírný přínos zásob, včely se zpracováváním zásob stmelily a udržely si vědomí celku, aby se mohly bránit a do rozednění byly zásoby zpracovány, aby ve dne vůně od větrajících včel nelákala zlodějky.
Stejně je spíš pravděpodobnější, že to bude "školné" než že se to povede.
a.
Matku v klícce, pokud je ostatních včelstev dostatek, vidím to na smetenec. Z každého včelstva trochu, dohromady tak 1,5 kilo starých i mladých včel, zcelit, pokrmit, přidat matku, usadit na mezidtěny , nechat vystavit.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 67146


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu