76151

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Pol�ek (85.71.180.241) --- 3. 8. 2015
Re: nĂĄhraĹžky pylu

"Dobrý den všem! Máte prosím pěkně zkušenost s náhražkami pylu? Zakoupila
jsem jednu z Kanady od pana Sedláčka z Bučovic a nevím, zda ji mám přidat
teď včelám přemeteným na čisté dílo (norské zimování). Pan Sedláček to
používá na jaře po prvním proletu mladušek."
Když to "Pan Sedláček to používá na jaře po prvním proletu mladušek", tak proč to neděláte taky tak? Teď v srpnu to rozhodně do včel nedostanete, protože včely mají dostatek nabídky přirozeného pylu, kterému vždy dávají přednost.
a.
Tyhlety náhražky jinak byly běžné za socíku a včelky je občas v předjaří skutečně ochotně rouskovaly. Na konci socíku to bylo zkoumáno vědci a zjistilo se jednak, že včely v té době ochotně rouskují cokoliv, co má konzistenci prachu, třeba i uhelný nebo dřevěný prach. A za druhé se zjistilo, že ty rousky z náhrady pylu včely, jakmile je na jaře dostatečná pylovíá nabídka, z úlu prostě vyhodí. Už takových 20 let se to u nás neprodává a nepoužívá.
Nicméně klidně to můžete v předjaří po prvních proletech včelám nabídnout, pokud to nepomůže, určitě to neuškodí. A vypadá to pěkně, jak na to včely lítají a vyvalují se v tom ve snaze udělat z toho rousky.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 67133


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu