76364

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Pol�ek (85.71.180.241) --- 24. 7. 2015
Re: narkotizace vÄ?el

No, když to tvrdí veterinář, že musí vyloučit spory, tak asi něco na tom bude. Mně roje a smetence vždy vydržely ve sklepě (tma, teplota 10 - 15 st C) i ty tři dny bez problémů. Jednou jsem to bez krmení protáhl na 4 dny a to už na dně rojáky byly nějaké viditelně uhynulé včely.
Nějaké menší množství cukru, tak čtvrt, půl litru bych klidně dal. Ve smetenci by stejně měly být nějaké plásty, aspoň já tam tak dva dávám, takže případný přebytek sladiny uloží do buněk už v rojáku. i když tady asi dávat plásty nebude možné, jedině nezamořené plásty od někoho jiného.
Že smetenec v rojáku správně sedí, se pozná podle toho, že se ve sklepě za nějakou hodinku uklidní a je téměř úplně potichu. Až teprve když se rozsvítí, přijde k rojáku nebo na něho dokonce klepne, včely silně zašumí takovým jednotným zvukem. Někdy se to sezení nelíbí jednotlivým včelám a ty hlučí furt, zatímco většina smetence je potichu, dokud nejsou vyrušeny.
Pokud neustále hlučí všechny včely, i druhý den a takovým nejednotným hlasem, každá včela trošku jinak, tak je něco špatně.

Co se týká narkotizace, já bych je raději smetával bez narkotizace. Narkotizace totiž zkracuje život včel neboli je určitě oslabí a to jde proti zbavení se moru, které i tak nejspíš bude podle všeho velice nejisté

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 67104


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu