76141

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


Sroll Josef (e-mailem) --- 24. 7. 2015
RE: narkotizace vÄ?el

Před nějakými 30 lety jsem to také zkoušel. Metod je několik, sobě podobných. Nejjednodušší je nasypat to do hodně rozpáleného kuřáku přímo na žhavé uhlí, chvíli se valí onen dým. Druhá metoda je vytvořit hustý roztok a nechat řádně nasáknout silnější savý papír. Usušit a potom v kuřáku zapálit. Je to metoda pohodlnější. Ovšem nutno upozornit, že tyto usušené papíry jsou nebezpečné, hrozí samovznícení a jednou zapálené se již prakticky nedají uhasit. Proto tyto manipulace (sušení, pálení v kuřáku) neprovádíme ani doma, ani ve včelíně ale, venku, kde nelze nic podpálit.
Ten hustý bílý dým když vnikne do rojáku způsobí narkotizaci během několika vteřin. Pokud jsou včely nasáté, potom obsah medového váčku vyvrhnou a je vše ulepené. Matku přidáváme nenarkotizovanou, přijmou ji vždy.
Přesto se tato metoda v praxi moc nepoužívá a ani já ji nedoporučuji.
Pepa


-----Original Message-----
From: vcely-bounces/=/v.or.cz [mailto:vcely-bounces/=/v.or.cz] On Behalf Of ragdol5/=/seznam.cz
Sent: Friday, July 24, 2015 8:42 AM
To: vcely/=/v.or.cz
Subject: narkotizace včel

Dobrý den přeji a prosím o sdílení zkušeností s narkotizací včel. Objednala jsem si dusičnan amonný, výrobek přišel bez jakékoli informace o použití.
Bezpečnostní list sice obsahuje tlf. čísla na distributora, ale ta jsou již neplatná. Nevím, co s tím - zda jen tak hodit do úlu, nebo do kuřáku, nebo do koše. Zdraví Míra.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 67102


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu