77021

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Pol�ek (85.71.180.241) --- 6. 3. 2015
Re: trafo z PC

"Prosím Vás. Na zatavování mezistěn stačí malá nabiječka na autobaterie 12
volt. Já třicet let používám nabiječku co se používala na motocyklové
baterie 6 v a 12 v. Rámek 39 x 27 cm trvá asi 15 vteřin. Dá se také použít
auto baterie . Standa"
Není to o tom, co je malé a co je velké, ale co je dostupné za pár peněz. Jinak by nebyl problém, prostě se koupí za 800 nebo za kolik se prodává zatavovačka drátků z včelařského obchodu.
Na zatavování jinak stačí klasické trafo na 220 s těmi minimálními parametry: Na pocínovaný drátek 12 volt a asi 2 Ampéry, na nerez drátek 15 - 18 volt s asi 1,5 - 2 Ampéry. A taková trafa jsou docela malá. Při zatavování je trafo přetíženo 2 - 3 x, ale trafo bez elektronických součástek to na těch 10 - 20 sekund vydrží, pokud se mezi zatavováním dělají přestávky a trafo se tak nepřehřeje.
Já jinak zatavuji asi 11 volty na trafu kdysi hodně dávno snad přemotaného původně z nějaké tlumivky na výbojku, má to tak 4 kila a do zkratu to dává určitě aspoň 15 ampér. A s nerezem není problém, protože na vinutí je místo na namotání příslušného počtu závitů obyčejným izolovaným drátem, na volt to má asi 3 závity.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 66242


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu