78251

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Pol�ek (85.71.180.241) --- 9. 11. 2014
kvalita cukru Re:

Taky si myslím, že to jsou nesmysly. A pokud ne, byl to ojedinělý exces a cukr se měl reklamovat.
Za tu dobu, co mám včely, jsem rozpustil taky hezkých pár tun cukru a nikdy jsem se s něčím takovým nesetkal. Jediné, s čím jsem se setkal při rozpouštění rafinovaného cukru bylo to, že roztoky některých kupovaných cukrů měly znatelně nahnědlý tón. Což o vhodnosti pro včely neříká vůbec nic.
Sladkost cukru je věc relativní a zvláště dneska, kdy jsou k dispozici náhražky cukru s mnohem vyšší sladivostí, může být posouzení sladkosti cukerného roztoku obyčejným ochutnáním chybné. Podle mých zkušeností se sladkost roztoku musí posuzovat až po nějakém, třeba půldenním odstání roztoku, až se ten cukr v roztoku "usadí" . Právě rozpuštěný cukr mívá tu sladkost všelijak kolísavou.
A při rozpouštění cukrů probíhají různé procesy souvisící možná s přechodným srážením třeba látek, které způsobují tvrdost vody nebo možná s uvolňováním drobných bublinek vzduchu uzavřených při výrobě cukrů do hmoty cukru nebo něco takového. Nebo to možná souvisí s tím, že některé nečistoty z výroby cukru jsou povrchově aktivní látky a tudíž i ve velmi malém zbytkovém množství při rozpouštění pění.
Každopádně je cukerný roztok ke konci rozpouštění a nějakou dobu po rozpuštění , tak hodinku často mírně mléčně zakalený. To ale po nějaké době , hodině atd zmizí a roztok cukru je potom úplně čistý.

Pokud byly v cukru nějaké vzhledově jinak vyhlížející hrudky, pokud bych cukr nereklamoval, tak bych je zkusil rozpustit zvlášť. Rozpuštěný cukr nechat stát do druhého dne a potom by se vidělo. Jestli to je třeba to vápno.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 65083


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma

Klikněte sem pro nápovědu